HomeRozmaitościOstrzeżenie! Tych truskawek nie wolno jeść!

Ostrzeżenie! Tych truskawek nie wolno jeść!

truskawki

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach o wykryciu wirusa wywołującego wirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW typu A) w określonej poniżej partii świeżych truskawek pochodzących z Maroka.

Spożycie produktu zanieczyszczonego tym wirusem może wiązać się z ryzykiem wystąpienia wirusowego zapalenia wątroby typu A.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Truskawki świeże 500 g
Numer partii: 0000/13-3120/2095
Kraj pochodzenia: Maroko
Importer: Dai Fruits SL Av. Ojos Negros 41, Sagunto, Valencia, 46520, Hiszpania

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla zakażenia WZW typu A należy skontaktować się z lekarzem. Informacje na temat WZW typu A zawarte są na stronie internetowej pod hasłem „WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY TYPU A (WZW A)”.

Produkt był wprowadzany do obrotu w Polsce przez dwa podmioty: Jeronimo Martins Polska S.A. (właściciel sieci Biedronka) oraz spółka REDENBERG z Rudy Śląskiej. Jak informuje GIS, podejrzane truskawki był w obrocie w Polsce prawdopodobnie w dniach 11-12 marca 2024 r.

Odpowiednie służby prowadzą obecnie postępowanie wyjaśniające w sprawie, a GIS apeluje, by nie spożywać truskawek z partii objętej komunikatem, a w przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla zakażenia WZW typu A skontaktować się z lekarzem.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.