HomeWarto przeczytaćOrientarium w Łodzi. Akwaria już pełne ryb

Orientarium w Łodzi. Akwaria już pełne ryb

orientarium łódź

Nowymi mieszkańcami zapełniają się akwaria Orientarium ogrodu zoologicznego w Łodzi. W 7 zbiornikach oceanicznych i trzech słodkowodnych wachluje płetwami już kilkanaście gatunków ryb.

– Przybyły już m.in. grańce koralowe, skrzydlice małe, mureny wstążkowe, itajary, apogony, ognice pstre, papużaki łuskopłetwe oraz koniki morskie. Łącznie będziemy mieli kilkadziesiąt gatunków ryb. Część będzie pływała w toni wodnej, część będzie przebywać na dnie. Każdy poziom akwarium będzie zapełniony rybami. W największym zbiorniku zamieszkają gatunki chrzęstnoszkieletowe i kostnoszkieletowe, między innymi rekiny i płaszczki, w tym rzadkie i bardzo oryginalne gatunki, takie jak Rhina anclystoma – mówi Adam Danielak, kierownik biotopów wodnych w łódzkim Zoo.

Płaszczki i rekiny trafią do zbiorników jako ostatnie. Będą główną atrakcją największego akwarium Orientarium, mieszczącego 3 miliony litrów wody. Tętniącemu w nim podwodnemu życiu można będzie się przyjrzeć z bliska dzięki tunelowi o długości 26 metrów i przezroczystych ścianach, który ułożono na dnie zbiornika.

UMŁ

UDOSTĘPNIJ:
Paliło się gospoda
Kupcy mają dosyć w
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.