HomeAktualności z regionuKupcy mają dosyć warunków na targu

Kupcy mają dosyć warunków na targu

targowisko w grabowie

Plac targowy w Grabowie, szczególnie po intensywnych opadach deszczu, przypomina ogromne bajoro. Od niepamiętnych czasów nic się tu nie zmieniło. Na mało komfortowe warunki narzekają zarówno kupujący, jak i sprzedawcy. Jest jednak szansa na remont targowiska. Grabowskie, środowe targi od lat cieszą się dużą popularnością. Szkoda tylko, że jak do tej pory warunki prowadzenia działalności handlowej nie poprawiły się a wręcz przeciwnie, jeszcze się pogorszyły. W ocenie sprzedających, sytuacja ta jest nie do zaakceptowania.

– Przyjeżdżamy tu w każdą środę ze swoimi towarami – mówi jedna ze sprzedających. – Targowisko jest w złym stanie, ale największą zmorą jest brak węzła sanitarnego.

Podobną opinię prezentuje kupujący.

– Często jestem na targu w Grabowie, po części pewnie z przyzwyczajenia, ale w większości ze względu na sporą ofertę handlową. Praktycznie można tu kupić wszystko, zarówno owoce, warzywa jak również wszelkiego typu odzież, sprzęty gospodarstwa domowego i materiały do produkcji rolnej. Jak widać, nie jestem jedyny, aczkolwiek coraz trudniej znieść te warunki. Kiedy popada deszcz, trzeba skakać przez kałuże, jak jest sucho można się udusić od kurzu. Kiedy wreszcie władze zadbają o targowisko?

Nasi rozmówcy mają wiele racji, o popularności środowych targów w Grabowie świadczy obecność i zainteresowanie klientów bogatą ofertą handlową proponowaną przez sprzedających. O to, czy jest szansa na zmianę warunków handlu, pytamy wójta gminy, Janusza Jagodzińskiego,

– Modernizację placu targowego uznawałem od zawsze za jedno z ważniejszych ale i bardzo kosztochłonnych zadań, ze względu na zakres koniecznych do wykonania robót. Kiedy tylko pojawiła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych, skorzystaliśmy z niej i udało się tym sposobem pozyskać kwotę 1800 000 zł na realizację tego zadania – mówi wójt Janusz Jagodziński. – W tej chwili jestem już po spotkaniu z firmą przygotowującą dokumentację a wykonawca deklaruje zakończenie robót do końca kwietnia lub maja przyszłego roku. W zakresie robót, najważniejszym zadaniem jest utwardzenie placu i urządzenie węzła sanitarnego.

UDOSTĘPNIJ:
Orientarium w Łodzi
Dwa auta dachowały.
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.