HomeAktualnościObawa na Waliszewie. Czy na osiedlu będzie hotel?

Obawa na Waliszewie. Czy na osiedlu będzie hotel?

budowa

Z redakcją skontaktowała się mieszkanka osiedla Waliszew w Łęczycy, która z niepokojem patrzy na budowę na ulicy Broniewskiego. Mieszkańcy są zaniepokojeni, czy spokój na ich osiedlu zostanie zakłócony przez… gości hotelowych.

„Na działkach przy ul. Broniewskiego w Łęczycy trwa budowa kilku budynków i jak wieść niesie mają to być budynki wielorodzinne, usługowe -hotele. Osiedle Waliszew w całości jest przeznaczone pod zabudowę domów jednorodzinnych w planach ujęto pod symbolem MN , w tej części miasta nie powinno budować się tego rodzaju budynków z przeznaczeniem jak hotel i usługi a jedynie domy jednorodzinne. Jak to jest z wydaniem pozwolenia na taki rodzaj budynków na osiedlu domków jednorodzinnych i czy je wydano? Kto odbierze wybudowane budynki wielorodzinne – hotele na ternie dla nich nie przeznaczonym i wyda pozwolenie na użytkowanie hotelu? Kiedy prawdopodobnie wydana decyzja pozwolenia na budowę była na dom jednorodzinny” – czytamy w zgłoszeniu do redakcji.

O budowę na Waliszewie pytamy w urzędzie miejskim w Łęczycy.

„Teren pomiędzy ulicami Dworzaczka a Broniewskiego nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Dla wyżej wymienionych budynków została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie trzech budynków mieszkalnych jednorodzinnych” – informuje urząd miasta.

Atrakcyjny sierpień
Chcą dobrze, robią
Oceń Ten Artykuł:
1 COMMENT

ZOSTAW KOMENTARZ