HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówNielegalne salony gier w Łodzi, Strykowie, Zgierzu i Ozorkowie!

Nielegalne salony gier w Łodzi, Strykowie, Zgierzu i Ozorkowie!

hazard

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali 17 nielegalnych salonów gier, w których zabezpieczyli 74 urządzenia, działające bez koncesji i zezwoleń. Zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych usłyszało 14 osób.

Łódzka KAS zwalcza nielegalny hazard

Funkcjonariusze Służby Celno-skarbowej skontrolowali punkty z nielegalnym hazardem w Łodzi i w województwie. W Łodzi zlikwidowali dziewięć nielegalnych salonów gier, dwa w Strykowie, trzy w Ozorkowie i trzy w Zgierzu.

Zabezpieczone automaty, pieniądze i dowody przestępstw

W skontrolowanych punktach KAS przejęła 74 automaty do gier i pieniądze – ponad 101 tys. zł, 360 dolarów i 825 euro. W kilku lokalach znaleziono również narkotyki, łącznie niemal 25 g. Funkcjonariusze celno-skarbowi zabezpieczyli też dokumentację, telefony, urządzenia do monitoringu oraz inne dowody przestępstw.

14 osób z zarzutami

Zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych KAS postawiła wszystkim osobom obsługującym skontrolowane punkty z automatami. Sprawcom przestępstw skarbowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna albo obie te kary łącznie.

KAS przypomina

Oprócz kary za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom, właścicielom nielegalnych automatów do gier grozi dodatkowa kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.

Walka z nielegalnym hazardem jest priorytetowym celem KAS. Nielegalne punkty gier tworzone są w zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Służba Celno-Skarbowa znajduje w nich często nie tylko nielegalne automaty, ale również narkotyki, alkohol oraz zatrzymuje poszukiwane osoby.

KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, powiadomKAS@mf.gov.pl

Tragedia pod Poddęb
Nie do wiary! Ludzie
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.