HomeKraj i ŚwiatNakaz szczepień i kary dla niezaszczepionych. Jest projekt

Nakaz szczepień i kary dla niezaszczepionych. Jest projekt

szczepienia

Posłowie Lewicy zapowiedzieli projekt ustawy wprowadzający nakaz szczepień przeciw COVID-19 oraz restrykcje dla osób niezaszczepionych. Zdaniem polityków rząd zupełnie nie przygotował się do jesiennej fali pandemii.

Szef Lewicy Krzysztof Gawkowski podczas konferencji prasowej zarzucił polskiemu rządowi brak przygotowania do walki z czwartą falą koronawirusa. Podkreślił także, że pracownicy służby zdrowia stracili zaufanie do Adama Niedzielskiego, który nie pojawił się nawet na ostatniej debacie ws. COVID-19.

Osoby dorosłe są zobowiązane do poddania się szczepieniom. Jeżeli będzie ktoś uchylał się od szczepień – uważamy, że powinien podlegać karze grzywny. Uważamy, że zakłady pracy i pracodawcy powinni mieć prawo do kontroli, kto jest zaszczepiony, kto jest niezaszczepiony. Uważamy, że nie powinien być ogłaszany lockdown, a zakłady pracy, w których są wszyscy wyszczepieni, powinny pracować – ogłosił wicemarszałek Sejmu.

Czarzasty przypomniał, że obowiązek szczepień został już wprowadzony w Austrii, a taki krok rozważają również Niemcy. Nie wiadomo jeszcze, które ugrupowania będą zainteresowane poparciem tego projektu.

TAGI POSTU:
UDOSTĘPNIJ:
Kierowca wraz z pasa
Wciąż jest tu nieb
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.