HomeAktualnościNa terenie powiatu łęczyckiego w święta kierowcy mieli ciężką nogę

Na terenie powiatu łęczyckiego w święta kierowcy mieli ciężką nogę

policja

W trakcie świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego doszło do jednej kolizji. W tym czasie stróże prawa wyeliminowali pijanego kierowcę i zatrzymali trzy uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zbudowanym.

Podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu łęczyckiego policjanci na terenie gminy Świnice Warckie zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. W niedzielę, pojechali na teren gminy Witonia, gdzie auto osobowe uderzyło w przebiegającą przez drogę sarnę.  W ramach kontroli prędkości na drogach powiatu łęczyckiego policjanci zatrzymali trzy uprawnienia za jazdę w terenie zabudowanym o 50 km/h więcej. 40-latek osobówką jechał 111 km/h, a z prędkością 103 w terenie zabudowanym jechał 56-latek. Kolejny kierowca, który stracił uprawnienia na 3 miesiące to 39-latek. Mężczyzna przez miasto Piątek pędził z prędkością 121km/h.
– Podczas Świąt Wielkanocnych w 2023 roku policjanci wyeliminowali siedmiu pijanych kierowców. W tym czasie na drogach powiatu łęczyckiego nie doszło do żadnej kolizji drogowej.
Mimo że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy – mówi asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy.

UDOSTĘPNIJ:
Po świętach mieszk
Na placu remont był
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ