HomeAktualnościNa lewych „receptach” zarobili ponad milion!

Na lewych „receptach” zarobili ponad milion!

lewe recepty

Łódzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, na terenie powiatu legionowskiego i Warszawy zatrzymali dwóch mężczyzn oraz kobietę. Cała trójka podejrzana jest o podrabianie i sprzedaż przez Internet różnego rodzaju zaświadczeń lekarskich. Z przestępczego procederu sprawcy uczynili sobie stałe źródło utrzymania. Nielegalny przychód mógł przekroczyć milion złotych. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa pozostaje rozwojowa.

Policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi od pewnego czasu pracowali nad sprawą nielegalnego procederu handlowania w Sieci zaświadczeniami lekarskimi. Dotyczyło to sfabrykowanych potwierdzeń  przeciwwskazań do podjęcia pracy lub też ich braku, odbycia szkoleń z zakresu BHP a także  książeczek sanitarno-epidemiologicznych.

Jak wynikało z zebranego materiału dowodowego sprawcy uczynili sobie z przestępczego procederu stałe źródło dochodu. Ogłoszenia ukazywały się na różnych portalach. Wśród klientów  były zarówno osoby prywatne jak agencje pośrednictwa  pracy  oraz firmy zatrudniające wiele osób. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani wysłali ponad 5 tysięcy przesyłek zawierających podrobioną dokumentację uzyskując ze swej działalności nielegalny przychód przekraczający 1 milion złotych.

Zarzuty obejmują okres  od lutego 2018 doku do czerwca 2021 roku.

30 maja 2022 roku łódzcy policjanci dysponując postanowienia prokuratury dotarli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i w okolicach Legionowa. Zatrzymana została troje współpracujących ze sobą choć oficjalnie bezrobotnych osób : 20-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 32 lat.

Policjanci podczas przeszukań ich miejsc pobytu i samochodów odnaleźli m.in. druki orzeczeń lekarskich oraz pieczątki medyków. Zabezpieczyli ponad 150 tysięcy złotych na poczet grożących kar. Prokurator Prokuratury Rejonowej Łódź- Bałuty wystąpił do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowania trójki podejrzanych. 1 czerwca 2022 roku zapadła decyzja o umieszczeniu ich na najbliższe 3 miesiące  w izolacji. Sprawa pozostaje rozwojowa. Nadal pracują nad nią zarówno policjanci zwalczający cyberprzestępczość jak i prokuratura. Za fałszowanie dokumentów grozi kara do 5 lat pozbawienia ale w przypadku uczynienia sobie z takiego procederu stałego źródło dochodu sąd może wymierzyć wyższą karę.

"Sprawa dla reporter
<strong>Mieszkańcy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.