HomeAktualnościMłyn na sprzedaż. Kto kupi i jakie są plany na inwestycję przy Starzyńskiego?

Młyn na sprzedaż. Kto kupi i jakie są plany na inwestycję przy Starzyńskiego?

młyn na sprzedaż

Duży baner na ogrodzeniu posesji przy Starzyńskiego w Ozorkowie informuje o możliwości kupna starego młyna. Mieszkańcy zastanawiają się, czy nieruchomość znajdzie nabywcę, a jeśli tak, to co powstanie w młynie. Może w budynku mieścił się będzie kolejny w mieście market?

– Taka jest ostatnio moda na markety w naszym mieście – mówi jedna z mieszkanek. – Jak coś większego jest na sprzedaż, to od razu mieszkańcy podejrzewają, że w tym miejscu powstanie duży pawilon handlowy. Pamiętam, jak w tym młynie działalność prowadziła miejscowa GS „Samopomoc Chłopska”.

Losy młyna przy Starzyńskiego są zagmatwane. W latach 50-tych Polska Ludowa przejęła nieruchomość. Nie było to zgodne z prawem. Natomiast w latach 70-tych w młynie rzeczywiście działała GS.

– Dokładnie w roku 1976 zaczęliśmy działalność w młynie przy Starzyńskiego – mówi Dariusz Szpakowski, prezes GS „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie. – Zainwestowaliśmy w remont pomieszczeń, które były wynajmowane do roku 2020. Staraliśmy się o zasiedzenie, ale sąd zdecydował inaczej. Młyn został oddany spadkobiercom. Zawarta została z nimi ugoda.

Jak się dowiedzieliśmy, spadkobierców jest kilku. Jeden jest z Warszawy. Spadkobiercy zdecydowali, aby młyn sprzedać.

Pomimo prób, nie udało nam się dodzwonić pod numer wskazany na banerze.

Czy księża narzuca
Narkotykowy duet
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.