HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówMiliony na inwestycje dla Ozorkowa!

Miliony na inwestycje dla Ozorkowa!

burmistrz jacek socha

Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, nie ukrywa zadowolenia z powodu przyznanych środków na planowane inwestycje. Priorytetem – jak usłyszeliśmy – jest zapowiadany już wcześniej remont dwóch kamienic przy ul. Łęczyckiej. Zmodernizowany ma też zostać budynek przy pl. Jana Pawła II. Najwięcej pieniędzy jest zagwarantowanych na kino Ludowe.

– Już w swojej kampanii wyborczej kładłem nacisk na potrzebne remonty budynków znajdujących się w zasobach miasta. Nie ukrywam satysfakcji po decyzji stowarzyszenia Łódzkiego Obszaru Metropolitarnego dot. środków finansowych w ramach strategii inwestycyjnych – usłyszeliśmy od włodarza. – Ozorków może otrzymać duże pieniądze na termomodernizacje kamienic przy ul. Łęczyckiej 2 i 2a, pl. Jana Pawła II 7 a także modernizację kina Ludowego. Teraz wszystko będzie zależeć od decyzji samorządu. Mam nadzieję, że radni poprą inicjatywę i te inwestycje, na które miasto ma zagwarantowane wsparcie finansowe, będą realizowane. Na pewno mieszkańcy czekają na realizację tych działań.

Burmistrz powiedział nam, że chciałby, aby inwestycje rozpoczęły się w nie później, niż w okresie najbliższego roku. Ile pieniędzy może otrzymać miasto?

Jak się dowiedzieliśmy, zadania znalazły się na liście podstawowej projektów zaplanowanych do wsparcia w ramach działań Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, zgodnie z Uchwałą w sprawie przyjęcia Strategii ZIT ŁOM na lata 2021 – 2027, podjętą 7 czerwca 2024 r. przez radę stowarzyszenia ŁOM. Są to:

termomodernizacja zasobu komunalnego miasta Ozorkowa – kamienice przy ul. Łęczycka 2 i ul. Łęczycka 2a: przewidywana kwota dofinansowania – 2 754 629,00 zł, termomodernizacja zasobu komunalnego miasta Ozorkowa – kamienica przy pl. Jana Pawła II 7: przewidywana kwota dofinansowania – 1 190 000 zł, modernizacja kina Ludowego w Ozorkowie w celu stworzenia przestrzeni służącej prowadzeniu działalności kulturalnej – przewidywana kwota dofinansowania – 7 317 073,17 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ