HomeAktualności„Magiczny ogród” w Ozorkowie – co z projektem?

„Magiczny ogród” w Ozorkowie – co z projektem?

skwer stypułkowskiego

Rozpoczęła się modernizacja drogi wokół skweru przy ul. Stypułkowskiego w Ozorkowie. Nie wiadomo jednak, co z planami utworzenia w tym miejscu „Magicznego ogrodu” – projektu o którym już od kilku lat mówi starostwo i urząd miasta.

Powiat odpowiedział jedynie na nasze pytanie dot. remontowanej drogi. Wiadomo, że prace mają potrwać do połowy grudnia tego roku, a koszt inwestycji wynosi 526 526, 20 zł.

„Zakres prac obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 5174E na odcinku długości ok. 200 m. Zgodnie z wytycznymi zamawiającego zaprojektowano jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5 m (do obsługi ruchu jednokierunkowego), pobocze gruntowe o szerokości 1m. Na całym odcinku drogi zostaną wykonane zjazdy indywidualne o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości dostosowanej do szerokości bram i podjazdów. Przewiduje się odtworzenie istniejącego systemu odwodnienia za pomocą koryta odwodnieniowego połączonego do istniejącej kanalizacji deszczowej” – odpisuje powiat.

Jak na razie, starostwo w sprawie „Magicznego ogrodu” milczy.

O inwestycję pytamy w ozorkowskim magistracie.

„Miasto przystąpi do rewitalizacji w momencie, gdy będzie mogło dysponować działką. Przypomnę, że skwer jest zakwalifikowany jako część drogi powiatowej (ul. Stypułkowskiego), miasto nie może tam prowadzić żadnych inwestycji. Burmistrz Jacek Socha już blisko trzy lata temu wystąpił do powiatu zgierskiego o wydzielenie działki, na której znajduje się skwer, i zmianę jej klasyfikacji z drogi na teren zielony. Na chwilę obecną powiat nie przekazał miastu informacji o zakończeniu tej procedury ani nie poinformował o terminie jej zakończenia” – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

„Magiczny ogród”, co jest w planach?

Projekt zakłada wyposażenie placu w zjeżdżalnię, ściankę wspinaczkową, most linowy, ławki, kosze na śmieci. Nawierzchnia placu ma być piaskowa, a teren ogrodzony.

Wybrała się do las
Chryzantema to teraz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.