HomeAktualnościLudzie czekają na pomoc! Jest dobra informacja, pieniądze właśnie dotarły…

Ludzie czekają na pomoc! Jest dobra informacja, pieniądze właśnie dotarły…

dodatek węglowy

Dziś (22 września) na konto urzędu miasta w Ozorkowie wpłynęły środki przeznaczone na wypłaty dodatków na węgiel. Zgodnie z ustawą muszą zostać wprowadzone do budżetu na sesji miejskiej.

– Po przyjęciu uchwały w tej sprawie przez RM w Ozorkowie (sesja 29.09) środki zostaną niezwłocznie przekazane do MOPS. W październiku powinna ruszyć wypłata dodatków – mówi Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza Ozorkowa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ozorkowie poinformował, że złożono ponad 2100 wniosków o wypłatę dodatku węglowego oraz ponad 2200 wniosków o wypłatę dodatku osłonowego.

Przypomnijmy, że dodatek węglowy to jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 3000 zł dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Jak przewidziano w ustawie, dodatek węglowy będzie wypłacony tym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

W przyznawaniu dodatku węglowego nie obowiązuje kryterium dochodowe. Jednym warunkiem, który trzeba spełnić to mieć zgłoszone źródło ciepła w deklaracji wysłanej do CEEB. Warto wiedzieć, że o dodatek węglowy mogą się starać też osoby, które już w tym roku kupiły węgiel na opał. Nie ma żadnego obowiązku przedstawiania faktur za zakup węgla, czyli dokonania jego zakupu dopiero po wypłacie środków.

Jeżeli chcemy dostać jednorazową dopłatę do węgla w wysokości 3 tysięcy złotych musimy się zmieści w podanym w ustawie o dodatku węglowy terminie. Ustalono, że wnioski o dodatek węglowy można składać do 30 listopada 2022 r.

Targowisko w coraz g
Nie można jej ruszy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.