HomeAktualności z regionuLokatorzy obawiali się wybuchu gazu

Lokatorzy obawiali się wybuchu gazu

strażacy1Dwa wozy strażackie podjechały w ubiegłym tygodniu pod blok przy ul. Konopnickiej. Strażacy zostali powiadomieni przez lokatorów budynku o możliwości wybuchu gazu. Niektórzy mieszkańcy wyszli przed blok, na chodniku stało sporo gapiów. Zagrożenie było realne, a więc strażacy nie zbagatelizowali sprawy. Wyposażeni w czujniki weszli do piwnic i na klatkę schodową. Na szczęście nie stwierdzono, aby gaz w bloku gdzieś się rozszczelnił w instalacji.
– Gdy odebraliśmy telefon, usłyszeliśmy od lokatorów bloku, że woń gazu jest bardzo wyczuwalna – mówi jeden ze strażaków. – Trudno powiedzieć, dlaczego po naszym przyjeździe gazu już nie było czuć. Nie traktujemy tego jak głupiego żartu. Zawsze trzeba sprawdzić podobne sygnały od mieszkańców.
W łęczyckiej straży dowiedzieliśmy się, że liczba zgłoszeń, które po telefonach jednak się nie potwierdzają, stanowi mały ułamek wszystkich interwencji. Należy dodać, że ten, kto wpada na pomysł zadzwonienia do strażaków tylko po to, aby zrobić im głupi żart, bardzo łatwo może zostać zidentyfikowany.
(stop)

UDOSTĘPNIJ:
Afera na osiedlu! Kr
Niebezpiecznie w dro
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.