HomePolecamyŁódzkie Orientarium zaprasza

Łódzkie Orientarium zaprasza

orientarium

Już w piątek, 29 kwietnia, wielkie otwarcie Orientarium – największego i najnowocześniejszego zoo w Polsce. Interaktywna gra, zabawa w parku linowym, a może peeling dłoni? Orientarium w Łodzi to nie tylko miejsce, w którym można zobaczyć wyjątkowe gatunki zwierząt. Nowoczesny kompleks oferuje również dodatkowe atrakcje, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W Orientarium w Łodzi najcenniejsze są zwierzęta. W całym ogrodzie spotkamy ponad 550 różnych gatunków, często krytycznie zagrożonych wyginięciem. Część z nich można zobaczyć tylko w Łodzi, na przykład krokodyle gawialowe, wydry olbrzymie czy niedźwiedzie malajskie.

Interaktywna podłoga, fotobudka i…

Najmłodsi mogą nie tylko podziwiać zwierzęta, ale również skorzystać z dodatkowych atrakcji. We wnętrzu Orientarium pojawiło się kilka interaktywnych wież oraz stolików, które oferują rozmaite gry i zabawy związane z tematyką zwierzęcą. Przy podwodnym tunelu została zamontowana interaktywna podłoga, na której dzieci również mogą miło spędzić czas.

Na terenie nowoczesnego kompleksu pojawiły się także specjalne zabawki, które po uruchomieniu opowiadają ciekawostki o gatunkach zamieszkujących Orientarium. – Zależy nam na tym, by poszerzać wiedzę najmłodszych w ciekawy i przystępny sposób – podkreśla prezes ogrodu.

Czas zwiedzania umilą fotobudki, które znajdują się zarówno w budynku Orientarium w Łodzi, jak i na świeżym powietrzu.

Park linowy dla nieco starszych dzieciaków

Z myślą nie tylko o najmłodszych, ale również nieco starszych dzieciach, na terenie ogrodu powstał nowoczesny park linowy, na którym w godzinach otwarcia Orientarium w  Łodzi można spędzić aktywnie czas. Park znajduje się przy budynku Wiwarium.

Poszaleć można także na dwóch ogólnodostępnych placach zabaw. Jeden z nich, doskonale znany zwiedzającym, znajduje się w pobliżu wybiegu dla żyraf. Drugi powstał przy nowym mini zoo, przy strefie gastronomicznej Orientarium.

A może rybny peeling dłoni?

Nie tylko dzieci mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Każdy zwiedzający może zadbać o skórę dłoni. Wszystko dzięki specjalnym akwariom, które stanęły w budynku Orientarium w Łodzi (przy basenie dla słoni indyjskich). We wnętrzu dwóch dużych zbiorników pływają brzany ssące. Są to ryby żywiące się martwym naskórkiem. Są stosowane w zabiegach leczniczych i pielęgnacyjnych – doskonale oczyszczają i peelingują. Ważne jednak, by przed włożeniem dłoni do zbiorników, dokładnie je umyć.

UDOSTĘPNIJ:
Wyjątkowy koncert w
Karambol na autostra
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ