Light Move Festival 2021 powraca
Tradycji staje się zadość i również w tym roku, w ostatni weekend września, w Łodzi odbędzie się Festiwal Światła. Między 24 a 26 września łódzkie budynki, parki oraz place miasta zostaną rozświetlone przez zachwycające projekcje i iluminacje tworzone przez międzynarodowych artystów.
Edycja 2021 nie kieruje się jednak jedynie tradycją, ale szuka nowatorskich rozwiązań adekwatnych do obecnej sytuacji. Czas pandemii paradoksalnie stał się dla nas źródłem wiedzy i inspiracji. Dbając o bezpieczeństwo naszych widzów, teren festiwalowy jest bardziej rozległy niż w poprzednich latach, i wychodzi poza ścisłe Śródmieście. Dodatkowo część atrakcji programowych będzie relacjonowana online. – Do klasycznej formuły festiwalu wracamy z ostrożnością, dlatego uzgodniony z organizatorem plan lokalizacji zakłada rozproszenie atrakcji na zdecydowanie większym obszarze miasta. Takie rozwiązanie zapewni każdemu swobodny i bezpieczny dostęp do każdego punktu programu – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.
Festiwal Sztuki Kinetycznej Światła odbywać się będzie również w obszarze Nowego Centrum Łodzi, w Parku im. Sienkiewicza, Parku im. Staszica, a także tradycyjnie rozświetli kamienice i skwery ulicy Piotrkowskiej. – W tym roku spotkamy się w zupełnie nowej lokalizacji festiwalowej – to Rondo Solidarności, a na nim monumentalny kościół Św. Teresy. Zaplanowaliśmy niesamowite widowisko łączące światło, kolor, dźwięk i taniec. Zobaczymy mapping na kościele św. Teresy, stworzony przez francuskie artystki, wzbogacony o spektakl taneczny na żywo – mówi Beata Konieczniak, dyrektor artystyczny Light Move Festival.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji są Połączenia. LMF 2021 chce eksplorować zagadnienie miejsca człowieka w nowoczesnym świecie oraz jego więzi zarówno z innymi ludźmi, jak i środowiskiem, przestrzenią i światem cyfrowym. Dlatego też zainaugurowane zostaną nowe kategorie festiwalu: LMF EDU (gdzie uczestnicy mogą spotkać się z inspirującymi mówcami i specjalistami w dziedzinie architektury, urbanistyki, nowych technologii i designu) oraz LMF FILM (kino festiwalowe prezentujące filmy dokumentalne wyselekcjonowane przy współpracy z Docs Against Gravity, poruszające temat nowych technologii, psychologii, a w każdym z nich występuje element spotkań, zmiany, namysłu nad współczesnym światem i kondycją człowieka). Sekcje LMF EDU oraz FILM będą gościć w intrygującej, zabytkowej Hali Maszyn EC1, które staje się nowym partnerem tegorocznej edycji!
UMŁ
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.