HomeAktualnościLepiej nie mieć „ciężkiej nogi”. W Łódzkiem wzmożone kontrole prędkości

Lepiej nie mieć „ciężkiej nogi”. W Łódzkiem wzmożone kontrole prędkości

drogówka

17 maja 2024 roku, policja w województwie łódzkim będzie przeprowadzała wzmożone kontrole prędkości. Akcja będzie częścią ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z „piratami drogowymi”.

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest, aby kierowcy stosowali się do obowiązujących limitów. Wzmożone kontrole mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i skłonienie ich do bardziej odpowiedzialnej jazdy.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość to nie tylko zagrożenie dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Na drogi naszego województwa wyjadą radiowozy oznakowane jaki i nieoznakowane oraz motocykle służbowe. Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, a szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość.

W akcję włączą się policyjne grupy SPEED, których celem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze – wszystko po to by podróż drogami była przede wszystkim bezpieczna.

UDOSTĘPNIJ:
W Łęczycy Dzień D
„Uważajcie na swo
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.