HomeAktualnościŁęczyckie diabliki w świecie matematyki

Łęczyckie diabliki w świecie matematyki

łęczyckie diabliki

W ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Łęczyckie diabliki w świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku, przedszkolaki aktywnie uczestniczą w cyklicznych zajęciach matematycznych pt.: „Matematyka jest wszędzie”, doskonaląc praktyczne umiejętności matematyczne przydatne w życiu codziennym, rozwijając swoje kompetencje, zainteresowania i uzdolnienia matematyczne.

Z otrzymanej dotacji Fundacji mBanku zostały zakupione atrakcyjne, nowoczesne pomoce dydaktyczne, umożliwiające prowadzenie zajęć z wykorzystaniem aktywnych metod i form pracy z dziećmi. Przedszkolaki korzystają też z bogato wyposażonych kącików matematycznych „Matematyczna skrzynia skarbów” utworzonych w każdej grupie wiekowej. Wypracowany codzienny rytuał matematyczny „Matematyczna powitanka-wyliczanka”, towarzyszy dzieciom od samego rana, wprowadzając je w świat liczb i cyfr.

„Podejmowane działania, oparte na bezpośrednich doświadczeniach dzieci umożliwiają innowacyjne podejście do nauczania matematyki, pokazują, że na poznawanie matematyki nigdy nie jest za wcześnie” – informuje PM nr 4 w Łęczycy.

Kolejne laboratorium
Poważny wypadek! Au
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ