HomeAktualnościKolejne laboratorium mefedronu

Kolejne laboratorium mefedronu

mefedron

Kryminalni z KWP w Lublinie ujawnili i zlikwidowali kolejne laboratorium mefedronu. Tym razem trop zaprowadził ich do województwa łódzkiego, gdzie 50 latek razem ze swoją partnerką oraz kolegą zajmowali się produkcją tej niebezpiecznej substancji. Podczas przeszukania zabezpieczyli 6 kg mefedronu oraz kilkaset litrów substancji przygotowanej do krystalizacji. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Laboratorium ukryte było na prywatnej posesji w powiecie sieradzkim. Kryminalni z komendy wojewódzkiej podczas wejścia na posesję wspierani byli przez kolegów z CBŚP zarządu w Katowicach oraz kontrterrorystów z Lublina, Łodzi oraz BOA. Na miejscu zatrzymali 50 latka oraz jego 43 letnią partnerkę a także 40 letniego kolegę. Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać za wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających za co grozi do 15 lat więzienia.

Podczas przeszukania policjanci ujawnili całą linę produkcyjną mefedronu. Zbiorniki z substancją przygotowaną do krystalizacji, kilkusetlitrowy reaktor do mieszania substancji oraz gotowy produkt.

Na miejscu kryminalni zabezpieczyli także dwie jednostki broni palnej, kilkaset sztuk amunicji oraz substancje i przyrządy do jej wytwarzania. Broń zostanie poddana analizie. Policjanci sprawdzają także czy na te jednostki broni oraz amunicję mieli pozwolenie.  

UDOSTĘPNIJ:
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ