HomeTemat głównyKrwiodawcy proszą burmistrza. Czy będą zwolnieni z płacenia za parking w centrum Łęczycy?

Krwiodawcy proszą burmistrza. Czy będą zwolnieni z płacenia za parking w centrum Łęczycy?

krwiobus łęczyca

Oddział Rejonowy PCK w Łęczycy zwrócił się do burmistrza Pawła Kuleszy i radnych miejskich z prośbą o docenienie krwiodawców z Łęczycy. Prośba nie jest duża – możliwość bezpłatnego parkowania zasłużonych krwiodawców w strefie płatnego parkowania w Łęczycy. – Nie ma cenniejszego daru, jakim jest krew. Krwiodawcy dzielą się nią bezinteresownie i bezdyskusyjnie ta prośba powinna zostać spełniona – komentuje radny Zenon Koperkiewicz.

W Łęczycy działają aż trzy kluby honorowych dawców krwi. Są to HDK PCK Strażak przy OSP w Łęczycy, HDK PCK Motocykliści Łęczyca i HDK PCK przy Zarządzie Rejonowym w Łęczycy. W cotygodniowych zbiórkach krwi w ambulansie parkującym przy urzędzie miasta oraz w cyklicznych zbiórkach organizowanych wspólnie z łęczycką policją, krew oddaje wielu mieszkańców. Niekiedy kolejki do ambulansu są naprawdę duże. W myśl pisma, które kilka dni temu trafiło do łęczyckiego magistratu, zasłużeni krwiodawcy, czyli kobiety po oddaniu przynajmniej 5 litrów krwi i mężczyźni po oddaniu przynajmniej 6 litrów krwi, byliby uprawnieni do wnioskowania o kartę zwalniającą z opłat w strefie płatnego parkowania.

– Kiedy przeczytałem, że krwiodawcy, kiedy zbiórki są na placu T. Kościuszki, muszą płacić za parkowanie, to zdębiałem. Szanuję krwiodawców, uważam, że to co robią jest wspaniałe, oczywiście nie umniejszając dawcom szpiku kostnego. Myślę, że kiedy dojdzie do dyskusji w tym temacie, stosowna uchwała zostanie podjęta jednogłośnie. W taki sposób miasto mogłoby się zrehabilitować za to, że samo nie kupiło sztandaru dla HDK PCK Strażak, tylko prowadzona była na ten cel zbiórka pieniędzy – komentuje radny Z. Koperkiewicz. – Pamiętajmy o tym, że honorowym krwiodawcom przysługują pewne przywileje, na które w pełni zasłużyli. Ten dodatkowy, który może przyznać nasz samorząd w postaci zwolnienia z opłat za parkowanie w Łęczycy też, moim zdaniem, należy wcielić w życie.

Jakie będą ceny bi
Gruby przekręt na a
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.