Jakie będą ceny biletów?

z46 ozorków

Od 1 lutego 2022 r. komunikacja publiczna na trasie Ozorków – Zgierz będzie realizowana przez autobusy Zgierskiego Przedsiębiorstwo Komunikacyjnego Markab.

Będzie to linia nr 10 o wydłużonej trasie; w Ozorkowie do ul. Sikorskiego. Nadal trwają ustalenia w sprawie rozkładu jazdy linii 10. Burmistrz Jacek Socha zgłosił uwagi co do niewystarczającej częstotliwości kursów. – Od kilku dni zabiegam o to, by w godzinach szczytu porannego i popołudniowego autobusy kursowały w dni robocze przynajmniej dwa razy na godzinę – mówi burmistrz Jacek Socha. – Jesteśmy gotowi przeznaczyć dodatkowe środki w naszym budżecie na zwiększenie liczby kursów. Rozkład opublikujemy najprawdopodobniej 25 stycznia, jak tylko zostanie zaakceptowany i zatwierdzony.

✅W autobusach linii 10 będą obowiązywać następujące bilety:🔹na trasie: Ozorków-Zgierz-Łódź – migawka na 30 dni – 191 zł normalna, 95,50 zł ulgowa. Dotychczasowy bilet okresowy WBŁZ zostanie rozszerzony od 1 lutego o Ozorków.- bilet jednorazowy normalny 6,00 zł, ulgowy 3,00 zł Bilet zgiersko-łódzki będzie obowiązywał na całej trasie przejazdu linii: 10 (autobus) oraz 6 (tramwaj) i 61 (autobus), upoważnia także do przesiadania się na inne autobusy i tramwaje na terenie Zgierza i Łodzi do 60 min. od momentu skasowania i z innych linii na 6, 61 i 10 do 60 min. od momentu skasowania

🔹na trasie Ozorków-Zgierz- bilet normalny 4,80 zł, ulgowy 2,40 zł- migawka na 30 dni – normalna 98 zł, ulgowa 49 zł

🔹na terenie miasta Ozorkowa- bilet normalny 2,60 zł, ulgowy 1,30 zł- migawka na 30 dni – 64 zł normalna, 32 zł ulgowa

✅Dla porównania, bilety łódzkiego MPK od 1 marca drożeją o 30 procent. Bilet 20-minutowy będzie kosztować 4 zł, bilet 40-minutowy – 5 zł. Taką decyzję podjęła 12 stycznia Rada Miejska w Łodzi.Przypomnijmy, Od 1 lutego 2022 r. ma wejść w życie nowe porozumienie w sprawie komunikacji publicznej zawarte między miastem Ozorków, miastem Zgierz, gminą Zgierz i gminą Ozorków.Powodem zawarcia nowego porozumienia jest wycofanie się Łodzi z dotychczasowego porozumienia międzygminnego w sprawie komunikacji publicznej na trasie Łódź – Ozorków.

UDOSTĘPNIJ:
Dziś urząd miasta
Krwiodawcy proszą b
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.