HomeKraj i ŚwiatKoronawirus w szkole w Radomiu. Po trzech dniach ogłoszono naukę zdalną

Koronawirus w szkole w Radomiu. Po trzech dniach ogłoszono naukę zdalną

Powrót do szkół w trybie stacjonarnym w całej Polsce stał się faktem. W szkole w Radomiu po trzech dniach zdecydowano o pracy zdalnej. Powodem jest potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z pracowników placówki.

Rok szkolny 2021/22 fatalnie zaczął się dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu. Zaledwie po trzech dniach nauki stacjonarnej blisko 900 uczniów przechodzi na naukę zdalną. Na razie na tydzień.

W szkole w Radomiu 3 września podjęto decyzję o przejściu na zdalny tryb nauczania. Jak przekazał portal cozadzien.pl, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa otrzymała jedna osoba z kadry kierowniczej placówki.

– Po wykryciu zakażenia koronawirusem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podjęła decyzję o zmianie sposobu nauczania. Od 3 do 9 września uczniowie tej szkoły będą uczyć się zdalnie – przekazała w rozmowie z portalem echodnia.eu Małgorzata Gregorczyk, rzecznik Prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Na kwarantannie przebywa dyrektor szkoły, a także jej zastępca. Nikt z uczniów nie miał do tej pory kontaktu z tymi osobami – poinformowało „Echo Dnia”.

To pierwsza szkoła w woj. mazowieckim, w której wykryto koronawirusa w nowym roku szkolnym – podało „Radio dla Ciebie”. – Do kuratorium wpłynęła tylko jedna informacja w tej sprawie. Nie mamy innych sygnałów, aby jakiekolwiek szkoły były w całości lub w części zamknięte z uwagi na zagrożenie koronawirusem – powiedział w rozmowie z RDC rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki.

UDOSTĘPNIJ:
70 proc. dorosłych
Piknik Jubileuszowy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.