HomeAktualnościKonsultacje społeczne w gminie!

Konsultacje społeczne w gminie!

wójt rogoziński

Władze gminy Łęczyca muszą przeprowadzić konsultacje społeczne ws. planowanej sortowni odpadów w Gawronach. To efekt niedawnej decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Skargę do SKO złożyli przedsiębiorcy krytykujący postanowienie wójta, który nie chce, aby w miejscowości była realizowana taka inwestycja. Sortowni nie chcą również mieszkańcy.

Sprawa planowanej inwestycji, polegającej na sortowaniu i przetwarzaniu odpadów w Gawronach, odbiła się szerokim echem nie tylko w regionie. Mieszkańcy nie chcieli wyrazić zgody na kłopotliwe sąsiedztwo i wnieśli sprawę do gminy. Wójt uchylił swoją wcześniejszą decyzję zezwalającą na uruchomienie działalności, przedsiębiorcy odwołali się do SKO, a organ orzekł niedawno o uchyleniu wszystkich dotychczasowych aktów powołanych na okoliczność tej sprawy. Czy procedura rozpocznie się od początku?

– Dokładnie tak – odpowiada wójt Jacek Rogoziński. – Tym razem stosowne instytucje, czyli Inspektorat Ochrony Środowiska i Gospodarstwo Wody Polskie winny wydać decyzje o potrzebie dokonania oceny wpływu na środowisko działalności polegającej na sortowaniu i przetwarzaniu odpadów. Jest też konieczność przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Można zakładać, że konsultacje niewiele zmienią w tej sprawie. Witold Rytczak, sołtys z Gawron, twierdzi, że mieszkańcy nie zmienią zdania i nie dopuszczą, aby w ich wsi powstała sortownia śmieci.

Na pomoc rannemu psu
Rolnik z Ozorkowa sz
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.