Konsultacje społeczne w gm. Uniejów
Referat ds. inwestycji uniejowskiego magistratu jest w trakcie opracowania projektów planu zagospodarowania przestrzennego dla poszczególnych obszarów położonych na terenie gminy. Czego właściwie dotyczy taki dokument i czy jego przyjęcie ma jakiś wpływ na życie przeciętnego mieszkańca? Warto znać odpowiedzi na te pytania. Po pierwsze dlatego, że plan zagospodarowania porządkuje przestrzeń i wyznacza obszary, na których powstać mają drogi, sklepy, place zabaw etc. Po drugie, na jego ostateczny kształt mają wpływ również mieszkańcy, biorąc udział w dyskusji, otwieranej w ramach konsultacji społecznych.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to akt prawa lokalnego, przyjmowany w formie uchwały rady gminy. Określa m.in. przeznaczenie, warunki zagospodarowania i zabudowy terenu, a także rozmieszczenie inwestycji celu publicznego, które samorząd będzie realizował – zarówno w bliskiej przyszłości, jak i w perspektywie długofalowej.
W skład każdego planu wchodzi część opisowa, referująca o warunkach przeznaczenia terenu i związanych z tym ograniczeniami. Natomiast część graficzna obejmuje mapy obszarów przeznaczonych do zabudowy, tereny przemysłowe, usługowe, rekreacyjne, a także zielone, w tym też obszary chronione. Zwłaszcza te ostatnie, mające bezpośredni wpływ na rozwój gmin uzdrowiskowych, budujących swoją ofertę na naturalnych zasobach regionu.
W połowie października br. odbyła się dyskusja nad rozwiązaniami, przyjętymi w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części strefy uzdrowiskowej „B” na terenie miasta Uniejów i miejscowości Człopy, Spycimierz, Zieleń i fragmentu strefy uzdrowiskowej „C” w miejscowości Zieleń wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Z kolei przed nami – dokładnie za dwa tygodnie – kolejne spotkanie, tym razem dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego, którego przedmiotem są tereny położone we wsiach: Kozanki Wielkie, Pęgów, Zaborów, Dąbrowa, Wielenin – Kolonia, Wielenin, Stanisławów, Czepów, Rożniatów.
Projekt miejscowego planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie udostępniony do publicznego wglądu w dniach od 4 do 30 listopada 2020 r. w siedzibie Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów, pokój nr 15 (dawna biblioteka) w godzinach pracy urzędu oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Uniejowie: www.bip.uniejow.pl. Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu miejscowego rozwiązaniami odbędzie się w dniu 16 listopada 2020 r. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Uniejowie (ul. Kilińskiego 14) o godz. 16:30.
Zgodnie z art. 18 ust. 1-3 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz art. 54 ust. 3 ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, każdy ma prawo złożenia uwag do projektu planu miejscowego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Uwagi należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 grudnia 2020 r. (z podaniem oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, a także imienia, nazwiska albo nazwy oraz adresu zamieszkania albo siedziby) jedną z następujących dróg: w siedzibie Urzędu Miasta w Uniejowie, ul. Bł. Bogumiła 13, 99-210 Uniejów; drogą pocztową (na ten sam adres); drogą elektroniczną (mailem na adres:urzad@uniejow.pl) lub za pośrednictwem platformy usług administracji publicznej ePUAP. Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Burmistrz Miasta Uniejów.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.