HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówPKP testują, mieszkańcy się denerwują. Ostra krytyka…

PKP testują, mieszkańcy się denerwują. Ostra krytyka…

pkp testuje

Kierowcy a także piesi bardzo krytycznie oceniają to, co dzieje się teraz na rogatkach – na odcinku zmodernizowanej linii kolejowej Zgierz – Ozorków – Łęczyca. Mieszkańcy twierdzą, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Kolej tłumaczy, że… testuje urządzenia.

Nasza redakcja informowana jest o wielu zdarzeniach, które zdaniem czytelników Reportera NTR nie powinny mieć miejsca. Ostatnio w tej sprawie napisał do nas mieszkaniec Ozorkowa.

„W związku z tym, że mieszkam w pobliżu przejazdu kolejowego zauważyłem niepokojące sytuacje. W dniu dzisiejszym doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. O godzinie 12.31 zostały zamknięte szlabany na ulicy Suchej i Przejazd w związku z przejeżdżającymi w tych godzinach pociągami. Pierwszy był ten od strony Łodzi, potem przejechał drugi w przeciwnym kierunku. Ledwo przejechał przez przejazd na ulicy Suchej i szlabany zostały podniesione a na ulicy Przejazd tak że pociąg, który się tam zbliżał musiał trąbić i hamować. Całe szczęście, że samochody, które tam stały automatycznie nie ruszyły. Ten przejazd nie należy do szczęśliwych. W 2011 zginęła tam moja sąsiadka. W centrum sterowania ciemno. Nikt tam chyba nie steruje, jak to było dawniej. Dodam, że dzień wcześniej, to chyba ktoś zapomniał otworzyć te szlabany, bo pociąg przejechał a one jeszcze kilka minut były zamknięte. Mam nadzieję na wyjaśnienie sprawy” – czytamy w nadesłanym mailu.

Mieszkańcy krytykują PKP. Twierdzą, że może dojść do nieszczęścia.

– Po to postawili przy torach budkę Lokalnego Centrum Sterowania, żeby rzeczywiście ktoś nadzorował ten przejazd. Niestety, teraz w tym punkcie nikogo nie ma. Szlabany otwierają się i zamykają, jak chcą. Nie ma żadnej informacji, aby kierowcy w tym miejscu zwrócili uwagę na nieprawidłowo działające urządzenia. To skandal – nie owija w bawełnę kolejny mieszkaniec Ozorkowa.

Rzeczywiście, drzwi Lokalnego Centrum Sterowania zostały zamknięte na kłódkę. Przejazd nie jest już strzeżony.

O komentarz poprosiliśmy PKP.

– Wykonawca modernizacji linii kolejowej na odcinku Zgierz – Ozorków – Łęczyca realizuje ostatnie prace związane z budową nowych urządzeń sterowania ruchem na przejazdach kolejowo-drogowych, m.in. w Ozorkowie na ul. Przejazd, gdzie trwają końcowe odbiory techniczne. Uruchomienie rogatek i urządzeń sygnalizacji świetlno-dźwiękowej w tym miejscu zaplanowano do 12 stycznia. Do tego czasu przejazd jest zabezpieczony i oznakowany znakiem Stop.

Ze względu na powrót pociągów na trasę ze Zgierza do Kutna, apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność podczas przejazdu przez tory i kategoryczne stosowanie się do znaku Stop ustawionego przed przejazdem. Pamiętajmy, że ignorowanie znaku Stop to jedna najczęstszych przyczyn tragedii na skrzyżowaniu torów z drogami. Dodatkowo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie przejazdu, pociągi za każdym razem zwalniają do 20 km/h a maszyniści są zobowiązani do podawania sygnału dźwiękowego „Baczność”. Na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Suchej w Ozorkowie nowe urządzenia przejazdowe działają sprawnie od 23 grudnia, tj. od powrotu pociągów na linię Łódź – Kutno – informuje Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wybuch gazociągu! S
Przepisy ważniejsze
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.