HomeAktualności z regionu+Kierowcy się niecierpliwią! Miasto zapewnia, że działa…

Kierowcy się niecierpliwią! Miasto zapewnia, że działa…

dziurawe ulice

Niektóre ulice w Poddębicach są dziurawe jak ser szwajcarski. Kierowcy toczą pianę z ust, gdy muszą jeździć po takich drogach. Miasto zapewnia jednak, że podejmuje konkretne, bieżące działania i nie tylko w związku z łataniem dziur, ale też budową nowych dróg.

Z redakcją kontaktują się zdenerwowani kierowcy. Po zimie liczba dziurawych ulic gwałtownie wzrosła.

– Jeśli urząd nie chce mieć wniosków o odszkodowania z powodu uszkodzonych zawieszeń samochodów, to powinien jak najszybciej naprawić drogi – mówi poddębiczanin.

Urząd miasta w Poddębicach zapewnia, że działa…

„Gmina prowadzi bieżące utrzymanie dróg gruntowych poprzez nawożenie mieszanki żwirowej destruktu oraz profilowanie ww. dróg równiarką. W najbliższym czasie planuje się załatanie dziur m.in. na ul. Wiśniowej i Dojazd w Poddębicach” – czytamy w odpowiedzi magistratu.

Urząd informuje też o innych pracach drogowych.

– Niespotykaną i rekordową ilość inwestycji drogowych na terenie gminy realizuje poddębicki samorząd. Obecnie prowadzone są prace o łącznej wartości 16 mln zł w następujących miejscowościach: Ksawercin – przebudowa drogi gminnej na odcinku 2,2 km. Wykonana zostanie podbudowa, odwodnienie pasa drogowego, pobocza wzdłuż drogi, zjazdy do posesji, oznakowanie pionowe. Józefka – na długości 0,8 km powstanie jezdnia asfaltowa, wykonane będą pobocza i zjazdy do posesji. Lubiszewice – przebudowa drogi we wsi w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Pustkowie – powstaje ponad 3 kilometrowa nawierzchnia. Asfaltowa. Wilczków – asfalt wraz poboczami i oznakowaniem pojawi się na odcinku 1,7 km. Józefka-Adamów – inwestycja w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Przedsięwzięcie wspierają środki z PROW. W ramach zadania powstanie 1,5 km jezdni, ciąg pieszo-rowerowy, kanał teletechniczny, nowe nasadzenia, oznakowanie pionowe i poziome. Rozbudowa ul. Polnej w Poddębicach – to jedna z najważniejszych dróg, którą chcemy zmodernizować. Projekt przewiduje budowę nowych chodników, ścieżki rowerowej, jezdni, parkingów, oświetlenia. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa oraz teletechniczna. Powstaną także zatoki dla autobusów oraz miejsca „Kiss and Ride”. Inwestycja będzie realizowana w dwóch etapach. Pierwszy obejmujący odcinek od Zielonej do Narutowicza przeprowadzimy podczas wakacji. Część do ul. Targowej zostanie wykonana po wybudowaniu sieci ciepłowniczej – mówi burmistrz Piotr Sęczkowski.

UDOSTĘPNIJ:
Kradli pieluchy, mle
W „barakach” pos
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ