HomeAktualnościKierowcy mogą spodziewać się utrudnień

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień

autostrada

Rusza kolejny, piąty już  etap remontu nawierzchni na autostradzie A2. Zakończono właśnie prace na wysokości węzła Zgierz, tym samym prace przenoszą się na sąsiedni – blisko 5 kilometrowy – odcinek trasy (od 355 km do 361 km) obejmujący węzeł Stryków (A2/DK14).

Oznacza to, że na węźle, na czas prowadzonych robót, wyłączone z użycia zostaną dwa kierunki jazdy. Nie będzie możliwości wyjazdu od strony Łodzi do Warszawy i nie zjedziemy na węźle z autostrady poruszając się od Poznania w kierunku Łodzi. Pozostałe kierunki, czyli Warszawa – Łódź i Łódź – Poznań będą funkcjonowały normalnie.

Jednocześnie z tymi zmianami pełny ruch we wszystkich kierunkach zostanie przywrócony na węźle Zgierz (A2/DW702), co powinno ułatwić ruch lokalny.

W miejscu prowadzonych prac ruch w obu kierunkach obędzie odbywał się po jezdni północnej.

W ramach remontu wymienione zostaną dwie górne warstwy nawierzchni (wiążąca i ścieralna), które dodatkowo wzmocnione zostaną stalową siatką. Zakończenie prac przewidywane jest w połowie przyszłego miesiąca. Jednak ze względu na fakt, że układanie masy bitumicznej wymaga bezdeszczowej, suchej aury, termin ten może ulec zmianie.

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.