HomeAktualnościKierowca miał prawie 4 promile!

Kierowca miał prawie 4 promile!

czołowe zderzenie

Policjanci z Zelowa wyeliminowali z ruchu nieodpowiedzialnego 44-latka, który mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie kierował renault.

Mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka mitsubishi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia, tuż po godz. 7.00, na ulicy Kilińskiego w Zelowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca renault nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku mitsubishi. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Zelów był kompletnie pijany. Miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w zdarzeniu tym nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierowca renault stracił już swoje prawo jazdy. Teraz czekają go poważne konsekwencje, również finansowe. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.

Policjanci apelują! Pamiętajmy, że sami jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy również, że kierowanie autem w zimowych warunkach wymaga od nas dodatkowej ostrożności, przewidujmy zagrożenia. Kiedy w czasie jazdy towarzyszą nam opady atmosferyczne, a na drodze jest ślisko sami zadbajmy o bezpieczną podróż. W takich warunkach pokonywanie zakrętów, wyprzedzanie, wymijanie mogą być bardzo niebezpieczne. Kierowcy podczas podróżowania przede wszystkim muszą dostosować swoją technikę jazdy do warunków pogodowych i jechać w myśl zasady: „wolniej, znaczy bezpieczniej”. Te zasady oraz odpowiedzialność, uwaga, skupienie, bezwzględne zachowanie trzeźwości za kierownicą i empatia wobec innych, to gwarancja bezpiecznego poruszania się po drogach.

UDOSTĘPNIJ:
Orkiestra w Ozorkowi
2500 zł dla rowerzy
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.