HomeWarto przeczytaćJuż w najbliższą środę pociągami ŁKA za darmo!

Już w najbliższą środę pociągami ŁKA za darmo!

łka za darmo

PRZESIĄDŹ SIĘ NA ŁKA !

NIEODPŁATNE PRZEJAZDY Z OKAZJI DNIA BEZ SAMOCHODU

Corocznie, w dniu 22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz kolejny włączy się w proekologiczną kampanię, przygotowując dla swoich pasażerów ofertę specjalną. W najbliższą środę będzie można korzystać z nieodpłatnych przejazdów pociągami spółki. Za bilet nie zapłaci właściciel samochodu osobowego oraz towarzyszący mu podróżni – łącznie w liczbie zgodnej z wpisem w dowodzie rejestracyjnym samochodu określającym liczbę miejsc siedzących.

Dzień bez Samochodu kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego celem jest promocja przyjaznej dla środowiska komunikacji zbiorowej. Łódzka kolej jest przewoźnikiem, dla którego ekologia jest jednym z priorytetów. Pociągi ŁKA są zasilane energią elektryczną, nie emitują spalin i substancji szkodliwych dla otoczenia.

Spółka jest pierwszym pasażerskim przewoźnikiem w Polsce, który dołączył do programu Zielonej Kolei, powołanego przez Centrum Efektywności Energetycznej Kolei
i koordynowanego przez PKP Energetyka. Przewoźnik w swoich dążeniach kieruje się troską o jak najefektywniejsze wykorzystanie energii i ochronę klimatu. Po wprowadzeniu rekuperacji i eco-drivingu (co przyniosło znaczne obniżenie kosztów za energię w ciągu roku), kolejnym kierunkiem działań jest przejście na zasilanie z Odnawialnych Źródeł Energii. Spółka będzie korzystać z energii elektrycznej pochodzącej z wiatru i słońca do zasilania swoich pociągów. Planuje także rozpocząć produkcję zielonej energii nietrakcyjnej na własne potrzeby, przy wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych, które zostaną zamontowane na terenie zaplecza technicznego na łódzkim Widzewie.

Szczegółowe informacje o ofercie znajdują się pod linkiem:

https://lka.lodzkie.pl/_data/OFERTY/2021/oferta-Dzien_bez_samochodu_z_LKA2021.pdf

UDOSTĘPNIJ:
Aktywna tablica
Rolnicy z gminy Dasz
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.