HomeAktualności„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”…

„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”…

orkiestry dęte

W niedzielę, 12 czerwca w Świnicach Warckich odbył się XXIII Przegląd Orkiestr Dętych. Na scenie wystąpiło 11 orkiestr dętych z terenu powiatu łęczyckiego. Wyróżnienie w kategorii muzyka marszowa otrzymała orkiestra ze Stemplewa. Wszystkie występujące zespoły zostały nagrodzone dedykowanym instrumentem oraz dyplomami i pucharami.

Już po raz dwudziesty trzeci w Świnicach Warckich można było podziwiać – zorganizowane przez tamtejsze instytucje: GOK i Bibliotekę Gminną – występy orkiestr dętych z powiatu łęczyckiego. Na scenie pojawiło się 11 orkiestr z Mazewa, Piątku, Pruszek, Stemplewa, Świnic Warckich, Witoni, Tumu, Grodziska, Grabowa gminy Łęczyca i najliczniejsza, czterdziestoosobowa drużyna z gminy Góra Św. Małgorzaty.

Przegląd rozpoczął się wspólnym odegraniem przez wszystkie orkiestry hymnu państwowego. Dla uczczenia pamięci nieżyjącego już organizatora wcześniejszych przeglądów, Tadeusza Bednarka odegrano wspólnie Rotę. W kategorii muzyka marszowa, wyróżnienie otrzymała Orkiestra Dęta ze Stemplewa. Dla wszystkich zespołów były puchary, dyplomy i po jednym instrumencie dedykowanym, czyli uzupełniającym jego brak w danej orkiestrze. Przegląd Orkiestr Dętych w Świnicach Warckich jest często określany jako największa tego typu impreza w województwie łódzkim. Smaczne i zdrowe, jak zapewniały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Głogowca, osobiście przygotowane soki skutecznie gasiły pragnienie uczestników imprezy.

Mieli ogromne szczę
Wspólnie powitamy l
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ