HomeKraj i ŚwiatJest nowy selekcjoner naszej reprezentacji?!

Jest nowy selekcjoner naszej reprezentacji?!

trener bento

TVP Sport poinformowało, powołując się na swoje źródła, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski ma zostać Paulo Bento. Portal zastrzegł, że zawsze istnieje ryzyko zerwania porozumienia między portugalskim szkoleniowcem a Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Portugalski szkoleniowiec miał walczyć o posadę z Vladimirem Petkoviciem.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, kilka dni temu potwierdził, że wybrał już trenera, którego widziałby na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski i prowadzi z nim rozmowy. Dodał też, że chodzi o obcokrajowca. Szybko stało się jasne, że wybiera między jednym z dwóch kandydatów – Paulo Bento, Vladimir Petković. 

Paulo Bento przez ostatnie lata z powodzeniem pracował w roli trenera reprezentacji Korei Południowej, z którą wywalczył awans na mistrzostwa świata w Katarze. Co więcej, jego drużyna wyszła z grupy, w której rywalizowała z Portugalią, Urugwajem i Ghaną. W 1/8 finału przegrała jednak z Brazylią. Bento w przeszłości pracował też z reprezentacją Portugalii. Prowadził ją między innymi na Euro 2012, gdzie Cristiano Ronaldo i spółka dotarli do półfinału, przegrywając z Hiszpanią w rzutach karnych.

UDOSTĘPNIJ:
Matka znalazła zwis
<strong>Kolejna walk
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.