HomefotoreportażFotoreportaż - powiat łęczyckiGminne zawody strażackie w Grabowie

Gminne zawody strażackie w Grabowie

gminne zawody strażackie

W ubiegłą niedzielę, 10 lipca br. na stadionie w Grabowie spotkali się  strażacy seniorzy i juniorzy, aby współzawodniczyć o palmę zwycięstwa. Na 15 drużyn strażackich działających w gminie Grabów do zawodów zgłosiło się 5 zespołów męskich: z Byszewa, Kadzidłowej, Grabowa, Pieczewa i Sławęcina, 1 zespół kobiecy ze Sławęcina i 3 zespoły młodzieżowe z Kadzidłowej, Chorek i Sławęcina.

Mimo nie najlepszej pogody na grabowski stadion przybyło wiele osób, aby obserwować i dopingować zmagania druhów starszych i młodszych. Zawodnicy, oprócz pokazu musztry, wykonywali ćwiczenia sprawnościowe prezentując umiejętności tak niezbędne w akcjach ratunkowych. Najlepsi w grupie seniorów męskich okazali się druhowie z Byszewa, drugie miejsce zajęli strażacy z Kadzidłowej i kolejne miejsca zdobyli zawodnicy z Grabowa, Pieczewa i Sławęcina.

  W grupie kobiecej wystartowała tylko jedna drużyna ze Sławęcina, w związku z czym to ona wzięła laur zwycięstwa.

  W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce przypadło druhom z Kadzidłowej, kolejne miejsca zajął zespół z Chorek i Sławęcina.

   Na zwycięzców i uczestników, oprócz poczęstunku i wspaniałej zabawy czekały nagrody finansowe ufundowane przez wójta gminy Grabów i Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Grabowie.

– Za pierwsze miejsce w kategorii męskich drużyn pożarniczych wysokość nagrody – 500 zł, za drugie – 400 zł, za trzecie – 300 zł i dwie nagrody po 200 zł za udział w zawodach. W kategorii drużyn młodzieżowych za zdobycie pierwszego  miejsca – 300 zł i za dwa pozostałe po 200 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy – informuje prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Grabowie, Jarosław Głowacki.  

Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.