HomeAktualnościGdzie trafiły psy z łęczyckiego schroniska?

Gdzie trafiły psy z łęczyckiego schroniska?

schronisko w łęczycy

W Łęczycy przestało już funkcjonować schronisko dla psów przy ulicy Staromiejskiej. Ostatnich 10 psów, które były w przytulisku, zostało przetransportowanych do schroniska w Jasionce k. Zgierza. Właśnie to schronisko zostało wybrane jako najkorzystniejsza oferta złożona w drugim przetargu.

Informacja o planach zamknięcia schroniska spadła na mieszkańców jak grom z jasnego nieba. Podczas jednej z sesji rady miejskiej burmistrz Paweł Kulesza poinformował o zmieniających się po Nowym Roku przepisach wymuszających szereg kosztownych zmian, by schronisko mogło dalej funkcjonować. Miasta nie stać na znaczny wzrost kosztów funkcjonowania przytuliska w Łęczycy, dlatego zostało zamknięte. Ze schroniskiem w Jasionce umowa została podpisana na rok, na kwotę 116 tys. 296,50 zł i znajduje się tam 15 miejsc dla psów z terenu miasta Łęczyca.

Zamknięcie schroniska z pewnością nie było łatwą decyzją. Miasto zamierza wciąż, ale już w inny sposób pomagać bezdomnym psom, np. podjąć szereg działań, by chronić zwierzęta pokrzywdzone, a przede wszystkim, aby zapobiegać bezdomności. Strategia tych działań została już wstępnie wypracowana dzięki spotkaniom burmistrza i pracowników urzędu z przedstawicielami stowarzyszeń, którzy posłużyli dobrą radą i pomogli określić optymalny system. Do koordynowania prac zostanie powołany pełnomocnik burmistrza ds. bezdomnych zwierząt w Łęczycy. Kolejnym etapem będzie utworzenie miejskiej przechowalni, która stanie się schronieniem dla zwierzaków tylko na chwilę, a następnie będą podejmowane intensywne działania, by zwierzak trafił do domu, a nie schroniska.

Do parku w Ozorkowie
<strong>Oddział od
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.