HomeInterwencjeGDDKiA w Łodzi odpowiada ws. ronda w Łęczycy. Piesi nie będą zadowoleni

GDDKiA w Łodzi odpowiada ws. ronda w Łęczycy. Piesi nie będą zadowoleni

piesi na rondzie

Niedawno pisaliśmy o problemie na rondzie południowym w Łęczycy, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych. Jest niebezpiecznie. Skarżą się nie tylko piesi, ale też rowerzyści.

Janusz Dymara opowiedział nam o scenach grozy rozgrywających się na rondzie.

– Bywa, że obserwuję ludzi przechodzących przez rondo. Ryzykują zdrowiem i życiem – usłyszeliśmy.

Mieszkańcy powiedzieli nam o braku rozwiązań ze strony GDDKiA, bo przecież nie wszyscy poruszają się samochodami.

– Rondo jest bardzo dobrym rozwiązaniem, szkoda tylko, że nie pomyślano o pieszych mieszkających po drugiej stronie – powiedział nam Radosław Bartczak.

Przypomnijmy, że z deklaracji złożonej rok temu przez administratora drogi, GDDKiA Oddział w Łodzi wynikało, że problem zostanie rozwiązany.

„Planujemy budowę chodnika wzdłuż DK91 (po jej zachodniej stronie) między Łęczycą i Borkami (ok. 220 m), aby umożliwić mieszkańcom dotarcie do przejścia dla pieszych przy rondzie (na ul. Wiejskiej). Projekt zgłoszony został do „Programu Ochrony Zdrowia i Życia Pieszych i Rowerzystów” i czekamy na jego zakwalifikowanie i potwierdzenie finansowania” – poinformował redakcję ponad rok temu Maciej Zalewski z łódzkiej GDDKiA.

Reporter NTR dziś otrzymał odpowiedź w tej sprawie. Zasadniczo nie różni się od tej otrzymanej wcześniej.

„Budowa chodnika na odcinku Łęczyca – Borki została zgłoszona do ogólnopolskiego Planu Ochrony Zdrowia i Życia Pieszych i Rowerzystów. Prowadzone są prace nad aktualizacją listy zadań, trzeba dodać, że zadań jest ponad tysiąc. Dlatego na obecną chwilę nie jesteśmy w stanie podać terminu realizacji inwestycji” – napisał Tomasz Biegański, kierownik projektu.

Burmistrz Jacek Soch
Usłyszał prokurato
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.