HomeRozmaitościFunkcjonariusz Szewron ma wyczulony nos

Funkcjonariusz Szewron ma wyczulony nos

szewron

Szewron to młody, energiczny, pracowity, zdolny owczarek belgijski. Ma doskonały węch wyczulony na zapach narkotyków. Teraz stoją przed nim nowe poważne zdania, bowiem w powiecie opoczyńskim będzie pomagał w walce z przestępczością narkotykową. Razem ze swoim przewodnikiem ukończyli właśnie kurs specjalistyczny i rozpoczęli wspólną służbę.

Wyszkolenie psa policyjnego to długi proces. Szewron ze swoim przewodnikiem spędzili 6 miesięcy w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Tam, podczas intensywnego szkolenia pod okiem instruktorów, wspólnie przygotowywali się do konkretnych działań. W tym przypadku jest to wyszukiwanie zapachów narkotyków.
W tym czasie pies i jego przewodnik przede wszystkim poznawali się nawzajem, budowali więź i zaufanie, żeby stworzyć zgrany duet. Efekt ten został osiągnięty w całości.
To, że Szewron dołączył do grona opoczyńskich policjantów, było możliwe dzięki współpracy z Gminą Opoczno, która sfinansowała jego zakup. Poprzednik Szewrona, owczarek niemiecki Iluzjon, który był wyszkolony jako pies patrolowo- tropiący, przeszedł na zasłużoną emeryturę. Kierownictwu opoczyńskiej policji zależało na tym, aby do grona funkcjonariuszy dołączył pies służbowy. Jak wiemy, psy są nieocenionym wsparciem w codziennej służbie policjantów. Dlatego z wielką wdzięcznością przyjęliśmy informację, że Gmina Opoczno zdecydowała się na sfinansowanie zakupu dla opoczyńskiej policji owczarka belgijskiego. Dzięki temu, wszyscy możemy cieszyć się z obecności młodego, zdolnego czworonożnego funkcjonariusza.

22 marca 2024 roku, nasz nowy pies, został oficjalnie przedstawiony Panom Dariuszowi Kosno oraz Tomaszowi Łuczkowskiemu. Okazją do tego, było robocze spotkanie burmistrzów z kierownictwem opoczyńskiej policji. Szewron skradł serca naszych gości, którzy jednogłośnie stwierdzili, że decyzja o sfinansowaniu  jego zakupu była słuszna i potrzebna.


Szewron ma dwa lata, a to co go wyróżnia to niezwykle wyczulony nos. Jest aktywny, samodzielny, skupiony na swojej pracy. Doskonale przeszedł szkolenie. Wszystkie stawiane przed nim zadania, testy, egzaminy zaliczał wzorowo. Nasz nowy funkcjonariusz, w czasie wolnym od codziennych służbowych zdań, jest wielkim pasjonatem zabawy z piłeczkami, a przy tym jest niezwykle oddany swojemu przewodnikowi.
Opiekun
mł. asp. Łukasz Surma-policyjny przewodnik psa, który ma pod swoją opieką Szewrona jest doświadczonym funkcjonariuszem Wydziału Prewencji. Od zawsze zafascynowany zwierzętami i ich światem.Teraz policjant ma określone i sprecyzowane zadania dotyczące ciągłego szkolenia i opieki nad psem służbowym.

Jak przyznaje sam Łukasz, współpraca z Szewronem od początku układa się doskonale.
„Z Szewronem od razu złapaliśmy pozytywny kontakt. Spędzaliśmy ze sobą dużo czasu, żeby wypracować u niego odpowiednie umiejętności i reakcje. Musiał nauczyć się też posłuszeństwa i pracy w różnych warunkach. Szewron szybko się uczy i jest chętny do pracy. Bardzo się ze sobą związaliśmy. Wierzę, że dzięki stałemu kontaktowi i przyjacielskiej więzi będziemy osiągać doskonałe efekty podczas służby”.

UDOSTĘPNIJ:
Aż strach się bać
Urząd wyjaśnia kwe
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ