HomeAktualnościUrząd wyjaśnia kwestię słupa pośrodku drogi

Urząd wyjaśnia kwestię słupa pośrodku drogi

słup w drodze

Jak już wcześniej informowaliśmy, na modernizowanej ulicy Granicznej w Ozorkowie pozostawiony został słup energetyczny pośrodku drogi. Zaskoczeni mieszkańcy skontaktowali się w tej sprawie z redakcją. Dziś urząd miasta odpowiedział, dlaczego słup nie został przesunięty.

„Słup energetyczny zlokalizowany w ciągu ul. Granicznej w Ozorkowie na etapie sporządzenia projektu został pozostawiony, gdyż w tym miejscu (wokół słupa) zaprojektowano wyspę dzielącą. Wyspa przyczyni się do uspokojenia ruchu drogowego, wymuszenia zmniejszenia prędkości przed skrzyżowaniem z ul. Grzybową. Rozwiązanie to jest często stosowane w przypadku dróg położonych w zabudowie mieszkaniowej. Ponadto po zakończeniu inwestycji planuje się wykonanie oznakowania pionowego ograniczającego prędkość na tym terenie do 30 km/h.

Mieszkańcy często po zakończeniu inwestycji związanych z przebudową dróg informują o kierowcach, którzy z dużą prędkością poruszają się po nowych drogach, oraz o potrzebie zamontowania czy to progów zwalniających czy też innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego” – czytamy w odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ:
„To wielkanocny cu
Tragedia w powiecie
1 COMMENT
  • Czytelnik / 30 marca 2024

    Bzdura. Tutaj zawinił projektant drogi wraz z inwestorem bo nie wystąpił do lokalnego ZE o warunki osunięcia kolizji. Są inne sposoby ograniczania prędkości (np progi zwalniające) a ta sytuacja może być przyczyną w przyszłości wielu nieszczęśliwych wypadków. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze i tutaj widać oszczędność na inwestycji. Tylko drogi inwestorze czy da się wycenić życie ludzkie?

ZOSTAW KOMENTARZ