HomeAktualnościDziś była matma. Jak maturzyści z Grodzkiej oceniają egzaminy?

Dziś była matma. Jak maturzyści z Grodzkiej oceniają egzaminy?

maturzyści z grodzkiej

5 maja to drugi dzień tegorocznej matury, dziś zdający rozwiązywali zadania z matematyki. Egzamin rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 170 minut.

Matematyka to jeden z trudniejszych przedmiotów, z którym większość uczniów ma niemałe problemy. O opinie pytamy wychodzących po zakończonym egzaminie maturzystów z ZSZ im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

Czy tegoroczny egzamin był trudny?

– Nic nowego w tym egzaminie, nie miałem kłopotów. Rozwiązałem wszystkie zadania, myślę, że dobrze – słyszymy od jednego z maturzystów.

Nieco inne zdanie prezentują dwie kolejne maturzystki opuszczające szkołę.

– Zdecydowanie preferujemy przedmioty humanistyczne. Matematyka nie należy do naszych ulubionych dyscyplin nauki – mówi jedna z dziewczyn.

– W tym roku zadania nie należały do najłatwiejszych. Było np. zadanie z funkcji kwadratowej, ale też ciągi nierówności, rachunek prawdopodobieństwa, pole rombu – dodaje druga z dziewczyn. – Mamy nadzieję, że 30 % uda się uzyskać.

Uzupełnijmy, że aby zdać podstawową maturę z matematyki, należy mieć minimum 13,5 punktów. Z kolei maksymalna liczba punktów, jaką można zdobyć za cały arkusz, wynosi 45.


Ostrzeżenie przed b
Zabójczy ogień. W
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.