HomeAktualności z regionuPowiat zgierskiOzorkówCzy to już definitywne pożegnanie z tramwajem?

Czy to już definitywne pożegnanie z tramwajem?

zatoczki krajówka

Przy krajówce budowane są zatoczki dla pasażerów linii autobusowej Z46. Czy ta inwestycja oznacza, że reaktywacji tramwajowej linii 46 nie będzie?

Niektórzy wciąż mają nadzieję, że tramwaj wróci na tory. W tej sprawie nasi czytelnicy co jakiś czas pytają o plany dot. tramwajów. Ponownie powróciła dyskusja o możliwościach związanych z powrotem 46 na tory.

Linia tramwajowa między Zgierzem a Łodzią została wznowiona po blisko czteroletniej przerwie. Czy na taki sam finał mogą liczyć tramwaje numer 46 do Ozorkowa?

– Jechałem niedawno samochodem ze Zgierza do Ozorkowa i zauważyłem, jak przy trasie powstają zatoczki dla pasażerów autobusów. Od razu pomyślałem sobie, że może to oznaczać koniec marzeń na powrót linii tramwajowej 46 – mówi nasz czytelnik.

Czy faktycznie tramwajów na linii 46 już nigdy się nie zobaczy?

– Nie porzuciliśmy planów dot. reaktywacji tej linii – mówi Mariusz Ostrowski, sekretarz miasta. – Jak łatwo się domyślić, wszystko jest jednak uzależnione od finansów. Czekamy na informacje o tym, na jakie inwestycje mogą być przeznaczone środki unijne. A jeśli chodzi o nowe zatoczki, to jest to inwestycja władz gminy Zgierz konsultowana z GDDKiA.

UDOSTĘPNIJ:
Przepisy ważniejsze
Tobiasz spod Grabowa
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ