HomeAktualnościCzy będzie kino? Burmistrz o planach powiedział młodym ozorkowianom

Czy będzie kino? Burmistrz o planach powiedział młodym ozorkowianom

młodzi w urzędzie

Co to jest samorząd gminny? Czym się zajmuje i jak jest wybierana rada miejska? Jakie zadania należą do burmistrza? Jak mieszkańcy mogą wpływać na to, co dzieje się w ich mieście? – na te m.in. pytania odpowiadali burmistrz Jacek Socha i sekretarz miasta Mariusz Ostrowski podczas spotkania z uczniami ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 5 oraz w czasie wizyty w Urzędzie Miejskim uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4.

Młodych ludzi interesowały także realizowane i planowane inwestycje, głównie sportowe i rekreacyjne; pytali, kiedy skończy się budowa skateparku, czy zostanie zagospodarowany teren nad zalewem, wyremontowane boisko przy Łęczyckiej, czy powstanie nowa siłownia itp.

  • Budowa nowych i modernizacja istniejących obiektów sportowych to jeden z moich priorytetów – zapewnił burmistrz, przypominając, że przy każdej z miejskich szkół powstały w ostatnich latach nowe boiska, a sale gimnastyczne zostały wyremontowane.

Burmistrz poinformował także o kolejnych zamierzeniach:

  • Pozyskaliśmy środki na gruntowny remont nawierzchni boiska przy ul. Łęczyckiej, a także na budowę ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż Bzury; w kolejnych latach planuję zrewitalizować cały teren wokół zalewu, by powstało tam miejsce do aktywnego odpoczynku i rekreacji.

Burmistrz Jacek Socha zapewnił także, że budowany obecnie skatepark zostanie oddany do użytku wiosną tego roku, a w SP5 rozpocznie się gruntowny remont. Uczniowie dowiedzieli się również, że burmistrz prowadzi rozmowy z Łódzką Kurią na temat przejęcia przez miasto należącego do kościoła budynku, gdzie kiedyś mieściło się Kino Ludowe, i utworzenia tam centrum kultury, w którym działałoby m.in. kino.

Ranny pasażer, kier
Dramat pod Poddębic
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.