HomeAktualnościCzego boją się w Łęczycy?

Czego boją się w Łęczycy?

starówka łęczyca

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie informatyczne, dzięki któremu obywatele mogą informować policję o wykroczeniach i przestępstwach, które zaobserwowali w danym miejscu. KMZB działa od prawie 8 lat, w Łęczycy, jak do tej pory mieszkańcy wskazali 25 miejsc, na które – ich zdaniem – policja powinna zwracać szczególną uwagę.

Najwięcej, bo aż 11 punktów zaznaczonych jest na ulicy Górniczej w Łęczycy. Wszystkie, bez wyjątku, dotyczą ruchu drogowego. Osiem z oznaczeń na mapie wskazuje na przekraczanie dozwolonej prędkości, a pozostałe 3 informują o złej, zdaniem mieszkańców, organizacji ruchu. Fakt ten potwierdza apele mieszkańców z ulicy Górniczej o ustawienie progów zwalniających, którzy prośbę argumentowali właśnie, m.in. niebezpieczeństwem wynikającym z przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości.

Kolejnym miejscem w Łęczycy, które jest dla mieszkańców warte wzmożonej aktywności służb mundurowych jest rejon starówki. Na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa wskazany rejon miasta zaznaczono aż osiem razy. W dwóch przypadkach zaznaczono ulicę Zamkową – są na niej akty wandalizmu oraz jest to miejsce grupowania się młodzieży. Następnie, na zbiegu ulic Kowalskiej i Wodnej również wskazano na grupowanie się młodzieży zagrożone demoralizacją. Alkohol spożywany jest pod chmurką na skwerku przy alejach Jana Pawła II – to miejsce wskazano dwa razy, oraz na ulicy Przedrynek. Na Kilińskiego wskazano na nieprawidłowe parkowanie oraz, co ciekawe, ostatnio dodano oznaczenie nielegalnych rajdów samochodowych.

Jako miejsce częstego spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym zaznaczony został także teren przy starym dworcu kolejki wąskotorowej przy ulicy Kaliskiej a na ul. ks J. Popiełuszki zaznaczono złą organizację ruchu. Nad zalewami miejskimi, zarówno od strony północnej, jak i południowej mieszkańcy sygnalizują grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

Zagrożenia naniesione przez mieszkańców na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa pokrywają się z sygnałami powtarzanymi przez łęczycan.

Ewa Różańska z Ł
Zaproszenie do kina
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.