HomeAktualności z regionuCo z tymi śmieciami?

Co z tymi śmieciami?

wojtera-Zdezorientowani ludzie przychodzą do urzędu i pytają o nowe zasady związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Pomimo wielu spotkań z sołtysami i organizacji zebrań informacyjnych wciąż jest wiele pytań o zmiany, które nastąpić mają z dniem 1 lipca. Adam Snowacki, administrator pięciu budynków w Korytach, przyszedł kilka dni temu do urzędu spotkać się z wójtem i porozmawiać o nowej ustawie śmieciowej.
– Lokatorzy tak do końca nie wiedzą, jakie będą zmiany. Pytają o formy płatności, ale też o to, kto teraz będzie zajmował się wywózką śmieci, jak to będzie wszystko zorganizowane. Zastanawiają się nad segregacją odpadów, ale też mają wiele wątpliwości. W jaki sposób ta segregacja będzie sprawdzana? Pytania można by mnożyć. Dlatego przyjechałem do wójta po wskazówki. Wkrótce mam zamiar spotkać się z lokatorami i przekazać im niezbędne informacje – mówi A. Snowacki.
Wójt Zbigniew Wojtera rozumie mieszkańców, którzy wciąż nie mogą połapać się w planowanych zmianach w gospodarce odpadami.
– Konkretna informacja w tej sprawie wciąż jest przekazywana ludziom i nadal będziemy to robić. Urząd jest otwarty dla każdego. Wytypowani urzędnicy na pewno będą pomocni w rozmowach z mieszkańcami, którzy mają pytania dotyczące gospodarki odpadami. Organizujemy też spotkania informacyjne w terenie – mówi wójt. – Ważne, aby w odpowiednim terminie wypowiedzieć umowę z firmą, która zajmuje się wywózką nieczystości. Już niedługo do przetargu staną firmy zainteresowane takimi usługami, m.in. z Krośniewic, Kutna i Łęczycy. Zrobimy wszystko, aby nasi mieszkańcy mieli jak najmniej wątpliwości w związku ze zmianami, które mają nastąpić od 1 lipca.
(stop)

Niebezpiecznie w dro
Czy córki chcą moj
Oceń Ten Artykuł:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.