Chaos przy Lidlu! Trzeba naprawdę uważać…
Tak dużego niebezpieczeństwa uszkodzenia samochodu nie ma chyba na żadnej ulicy w Ozorkowie. Rozpoczęty II etap remontu Listopadowej wprowadził na drodze ogromny chaos. Wjazd do Lidla został zawężony, a kierowcy mijają się autami zaledwie o centymetry.
W ub. środę na Listopadową wjechała ciężarówka. Kierowca przeoczył zapewne znak informujący o zamknięciu ulicy. Wyszedł z pojazdu i zdenerwowany biegał między robotnikami. Poszedł też na parking Lidla.
– Nie wiem co mam zrobić. Parking marketu jest zbyt mały. Nie wykręcę. Ulicą nie da się przejechać. Jak tu zawrócić? – pytał rozgorączkowany kierowca tira.
Po kwadransie mężczyzna wsiadł do kabiny ciężarówki. Podjął ryzykowny manewr, zaczął cofać do skrzyżowania w centrum miasta. Przed Lidlem zrobiło się zamieszanie.
– Nie wiem, czy to był dobry pomysł, aby zostawić przejazd w tym miejscu. Gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać, to pojechałbym na zakupy do innego marketu – usłyszeliśmy.
Robotnicy, w dniu w którym przed wjazdem do Lidla zaparkował tir, zrywali z drogi asfalt. Co jakiś czas przesuwali barierkę i zawężali przejazd do marketu.
– Zostawimy wjazd do Lidla, ale będzie węższy o połowę – mówi jeden z robotników. – Tak to rozegramy, aby najpierw wyremontować część ulicy od strony Mickiewicza. Później wjazd do Lidla będzie właśnie z tamtej strony, a my weźmiemy się za remont drogi od strony centrum miasta.
Póki co, robotnicy drzew nie wycięli.
– Czekamy na pozwolenie – słyszymy.
Warto wspomnieć, że oprócz organizacji ruchu w rejonie Lidla, sporo kontrowersji wzbudza też planowana wycinka drzew.
Władze miasta zapewniają, że będą nowe nasadzenia.
Poza rozbiórką chodników i nawierzchni jezdni, zakres prac obejmuje budowę kanału deszczowego, wykonanie wpustów deszczowych, regulację zasuw i studzienek, wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni, budowę nowych chodników i wjazdów do posesji, montaż betonowych krawężników i obrzeży trawników, budowę oświetlenia ulicznego, w tym stylizowanych latarni, montaż małej architektury, czyli ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery, wykonanie monitoringu i przebudowę studni artezyjskiej.
Ulica jest zabytkowa, dlatego prace prowadzone są pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków.
– Inwestycja jest ostatnim elementem kilkuletniego programu rewitalizacji kompleksu parkowo-pałacowego Schlosserów. Odnowione: pałac, motarnia, park miejski i ul. Listopadowa spowodują, że ten fragment Ozorkowa odzyska blask, zachowując jednocześnie swój historyczny charakter.
Zakończenie rewitalizacji Listopadowej planowane jest w tym roku – informuje Izabela Dobrynin, rzecznik burmistrza miasta.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.