HomeAktualnościBurmistrz Łęczycy mówi o działaniach, które musiało podjąć miasto. To wywołało krytykę

Burmistrz Łęczycy mówi o działaniach, które musiało podjąć miasto. To wywołało krytykę

Burmistrz Łęczyca

Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na – jego zdaniem – niezrozumiałą decyzję władz miasta dotyczącą sprzedaży mieszkań komunalnych. Ogłoszenie o przetargu wzbudziło emocje.

Redakcja dostała wiadomość od naszego czytelnika.

„Na stronie urzędu miejskiego https://leczyca.info.pl/ogloszenie-o-sprzedazy-lokali-mieszkalnych-i-uzytkowych/ pojawiła się informacja, że miasto posiada 2 lokale mieszkalne na sprzedaż, które mają 35,56 m2 oraz 39,13 m2. Zastanawia mnie fakt, czemu miasto sprzedaje mieszkania, gdy mieszkań komunalnych w naszym mieście po prostu brakuje? Mieszkania te przecież mogłyby zostać przydzielone nowym lokatorom z listy oczekujących, która się wydłuża, a mieszkań jest coraz mniej. Trzeba pamiętać, że nie każdy ma szanse otrzymania kredytu hipotecznego, aby zakupić własne mieszkanie” – czytamy.

Jakie są powody wystawienia na sprzedaż mieszań należących do miasta? O decyzji mówi Paweł Kulesza, burmistrz Łęczycy.

„Lokale mieszkalne, o których mowa w pytaniu, są wystawione na sprzedaż ze względu na trudną sytuację budżetową miasta. Ja już wielokrotnie powtarzałem, że samorząd ma bardzo ograniczone możliwości poszerzania wpływów do budżetu. Jedną z nich jest, niestety, sprzedaż mienia. Była to decyzja bardzo trudna, ponieważ nie jestem zwolennikiem sprzedaży lokali, lecz rosnące koszty zmuszają nas do tego. Po przeanalizowaniu dostępnych zasobów podjęta została decyzja o wystawieniu na sprzedaż tych dwóch konkretnych mieszkań, ponieważ ich aktualny stan i tak nie pozwala na to, aby móc zaproponować je rodzinom oczekującym. Konieczne byłoby dostosowanie tych mieszkań, czego również w tej chwili nie możemy zrobić, ze względu na zbyt małe środki w budżecie miasta. Na dzień 31 grudnia 2021 roku miasto posiadało 682 takie lokale, a w tym roku na tę chwilę sprzedano 22 lokale. Muszę tutaj jednak zaznaczyć, że z zasobu komunalnego w drodze przetargu nie sprzedano żadnego lokalu. Sprzedaż odbywała się na rzecz najemców, którzy mając podpisane umowy na czas nieokreślony, w drodze pierwszeństwa mieli prawo móc je nabyć. Jeszcze w ubiegłym roku rodzin oczekujących na liście było 50. W tym roku do tej pory 17 rodzin otrzymało przydział lokalu, a na liście obecnie znajdują się 32 osoby, które w pierwszej kolejności powinny otrzymać propozycję lokalu do zamieszkania. Ponadto, w celu rozwiązania problemu mieszkaniowego łęczycan miasto przygotowuje wniosek o dofinansowanie budowy bloku z mieszkaniami na wynajem, którego wstępną lokalizacją jest ulica Dworcowa. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mógł podać konkretne informacje na ten temat.” – komentuje burmistrz Łęczycy.

Powiat Łęczycki po
W Łęczycy złodzie
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.