HomeAktualnościBił i okradał ludzi! Prokuratura z Łęczycy prowadzi śledztwo ws. agresywnego 23-latka

Bił i okradał ludzi! Prokuratura z Łęczycy prowadzi śledztwo ws. agresywnego 23-latka

agresja

Policjanci z łęczyckiej komendy zatrzymali 23–latka podejrzanego o rozbój i usiłowanie tego przestępstwa. W pierwszym przypadku sprawca zaatakował 46-latka i ukradł mu telefony oraz saszetkę z dokumentami. Kolejną ofiarą agresora był 44-latek, lecz w tym przypadku spłoszony przez świadka nie zdążył go obrabować. Na wniosek prokuratury podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

16 maja 2023 roku policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że kilka dni temu 46-latek padł ofiarą rozboju. Do tego przestępstwa doszło 11 maja 2023 roku około godziny 15.00 na terenie jednej z miejscowości w gminie Łęczyca. Tam, jak wynika z dotychczasowych ustaleń, sprawca zaatakował swoją ofiarę, zadając jej cios pięścią w głowę. Następnie bezbronnego mężczyznę okradł z dokumentów oraz dwóch telefonów komórkowych. Wszystko wskazywało, że za rozbojem stoi 23-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Jeszcze tego samego dnia podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

– Kryminalni zbierając dowody tego przestępstwa ustalili świadków zdarzenia oraz odzyskali skradzioną 46-latkowi saszetkę z dokumentami. Dodatkowo wyszło na jaw, że to nie jedyne takie przestępstwo, którego zatrzymany miał się dopuścić. 14 maja 2023 roku około godziny 22.00 odwiedził 44-letniego znajomego. Na terenie jego posesji zaatakował mężczyznę i żądał od niego pieniędzy. W tym przypadku swojego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony przez domowników. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu rozboju i usiłowania tego przestępstwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łęczycy – informuje prokurator Andrzej Pankiewicz.

Nowe, unijne przepis
Zmotoryzowani klienc
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.