Bajkopisarka z Grabowa!
W Grabowie miało miejsce niezwykłe spotkanie z autorką bajek i baśni, Anną Bobrowicz. W rozmowie, oprócz pisarki uczestniczyły mama pani Anny, dyrektorka GCKB, nauczycielka języka polskiego w SP w Grabowie i dwie kuzynki pisarki.
Wszystkie osoby biorące udział w spotkaniu, jak twierdzi pisarka, odegrały bardzo dużą rolę w jej twórczości.
– Uwielbiam to co robię. Moje utwory podkreślają m.in. jak ważna jest rola rodziny i przyjaciół w życiu człowieka, stąd obecność osób, które są dla mnie i mojej twórczości bardzo istotne. Mimo, że dziś jestem osobą dorosłą, to liczę się ze zdaniem mojej mamy, to ona zawsze jako pierwsza czyta moje utwory. Nie mniej ważna jest współpraca z dyrektorem GCKB, Pauliną Frontczak – Pawłowską i moją serdeczną koleżanką, świetnym pedagogiem z SP w Grabowie, Joanną Heftowicz – powiedziała nam autorka książek.
Pani Teresa Wasiak, mama autorki potwierdza…
– Córka po zakończeniu utworu przesyła mi egzemplarz do przeczytania, zwyczajowo zajmuje mi to 2 -3 godziny a potem dzwonię i dzielę się moimi spostrzeżeniami – słyszymy.
Anna Bobrowicz często wraca do Grabowa, gdzie spędziła dzieciństwo i młodość.
– Zawsze wracam do moich rodzinnych stron z dużym wzruszeniem i za każdym razem odkrywam je na nowo. Tak było i z pisaniem, jak wszyscy młodzi ludzie szukałam swojego celu, rozpoczęłam nawet studia na kierunku chemicznym – mówi z uśmiechem pani Anna. – Potem była socjologia, grafika komputerowa, praca w handlu, aż w końcu postanowiłam robić to, o czym zawsze marzyłam. Już w szkole podstawowej moje wypracowania były bardzo obszerne i długie a teraz mogę wreszcie pisać moje ukochane bajki i baśnie. Każda z nich to inna historia: np. opowiadanie o Julianie to zaakcentowanie znaczenia nauki w życiu człowieka, szacunek i miłość do braci mniejszych odnajdziemy w „Strażnikach Lasu”. Główne przesłanie moich utworów, taki wspólny mianownik, to pokazanie piękna otaczającego świata i miłość do zwierząt. Piszę bajki, bo uważam, że dzięki nim uczymy się odróżniać dobro od zła, przyjaciela od wroga, poznajemy istotę życzliwości, uczynności i ofiarności, które rzutują na nasze życie.
Zbiór baśni „Strażnicy Lasu” został zilustrowany rysunkami wykonanymi przez uczniów SP w Grabowie, co było możliwe dzięki współpracy nauczycieli tej placówki z autorką utworów.
– Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów, tym bardziej, że przebiegał w czasie zdalnego nauczania obowiązującego podczas epidemii COVID 19. Był zupełnie czymś innym, niż ówczesna rzeczywistość – mówi Joanna Heftowicz, nauczycielka języka polskiego w SP w Grabowie. – Myślę, że na tym nie koniec, już mamy kolejny pomysł.
Życzymy powodzenia w jego realizacji.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.