Antycyklon coraz bliżej Polski. Co to oznacza?
W drugiej połowie marca potężny antycyklon dotrze do Polski. Jak przewidują synoptycy, wyż, który może doprowadzić do dużego wzrostu ciśnienia nawet do 1051 hPa, spodziewany jest 19-20 marca. To za jego sprawą w nocy pod koniec kalendarzowej zimy czekają nas temperatury minusowe, nawet do -10 st. C na niektórych obszarach kraju!
Potężny antycyklon, który pojawi się w Polsce pod koniec marca, znacząco wpłynie na pogodę w naszym kraju. Jak podał portal dobrapogoda24.pl, lada dzień nadejdzie wyż ciśnieniowy, zwany antycyklonem. Spowoduje on gwałtowny wzrost ciśnienia, nawet do 1051 hPa!
Antycyklon pokaże swoją moc już w dniach 19-20 marca. Swoim oddziaływaniem ten potężny wyż ciśnieniowy obejmie całą Polskę.
Jak podano na portalu fanipogody.pl, jego oddziaływanie wpłynie na jedne z najwyższych ciśnień, jakie odnotowano w Polsce od 2006 roku. Pamiętajmy jednak, że rekordowy wskaźnik ciśnienia został ustanowiony kilkanaście lat temu. To 1065 hPa!
Meteoropaci odczują w tym czasie pogorszenie samopoczucia, a u osób z chorobami przewlekłymi mogą się nasilić objawy tych schorzeń.
Antycyklon jest rodzajem cyrkulacji powietrza, który jest charakterystyczny dla wyżu ciśnieniowego. Osoby podatne na zmiany pogody w trakcie obecności antycyklonu nad Polską (lub wcześniej) będą odczuwać:
- bóle głowy,
- zwroty głowy,
- rozdrażnienie,
- senność, zmęczenie,
- trudności z koncentracją,
- pogorszenie sprawności fizycznej,
- bóle mięśniowe i stawowe.
Jak wysokie ciśnienie atmosferyczne wpływa na zdrowie? Niestety osoby z chorobami przewlekłymi mogą zauważyć u siebie nasilenie objawów tych schorzeń. Niektórzy skorzystają z aury wysokiego ciśnienia. Osoby, które z reguły mają niskie parametry ciśnienia tętniczego, mogą w czasie wyżu barycznego odczuwać poprawę samopoczucia. Część niedociśnieniowców przed nagłą zmianą pogody może jednak poczuć się gorzej.
BRAK KOMENTARZY
Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.