HomePromocjaAktywny Powiat Łęczycki

Aktywny Powiat Łęczycki

aktywny powiat

Powiat stawia na zdrowie, ekologię, integrację, edukację, turystykę, rozwój i rodzinę. Tak w skrócie można by podsumować wydarzenia, które odbyły się w Powiecie Łęczyckim i przy wsparciu samorządu Powiatu Łęczyckiego.

W  dniu 24 maja 2024  odbyła się XXIX Powiatowa Majówka Zdrowia i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Kilkaset osób promowało podczas wydarzenia zdrowy styl życia. W programie nie zabrakło występów artystrycznych, degustacji potraw oraz konkursów ekologicznych. Szkoły, placówki oświatowe i  zdrowotne prezentowały barwne stoiska. Wśród wystawców znaleźli się także przedstawiciele Nadleśnictw i Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Uczestnicy Majówki mogli zapoznać się m.in. z nauką prawidłowego używania kijów do Nordic Walking oraz uzyskać informacje w zakresie wskazań i przeciwskazań uprawiania tej formy aktywności. Przeprowadzone były zajęcia także prezentacje i pokazów aktywności fizycznej. Kilka dni później Urząd Miejski w Łęczycy był organizatorem wielu wydarzeń które przyciągnęły rzesze publiczności w ramach Dnia Dziecka w Łęczycy.

W dniu 2 czerwca Piątek, słynący nie tylko z pomnika geometrycznego środka Polski oraz wielowiekowej tradycji uprawiania warzyw, gościł fanów nowalijek. W konkursie na Największą Kapustę jedną z nagród wręczył Pan Janusz Mielczarek – Starosta Łęczycki. Kapusty i kalafiory w Piątku osiągały wagę kilkunastu kilogramów!

Piątkiem, Tumem, Kwiatkówkiem i Łęczycą zainteresowali się także krwiodawcy, którzy w dniach 3-8 czerwca przyjechali do centrum Polski, aby wziąć udział w 46. Ogólnopolskim Rajdzie PCK HDK po Ziemi Łęczyckiej. Blisko 200 osób wywiozło dobre wspomnienia z naszego regionu we wszystkie strony Polski.

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2024 roku w Elblągu odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o „Puchar Bałtyku” (rangi Mistrzostw Polski), w którym udział wzięły reprezentujące Powiat Łęczycki drużyny z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Po dwóch dniach pełnych stresu i nerwów dziewczęta zajęły drugie miejsce, a debiutujący w zawodach chłopcy piąte miejsce w Polsce!

Wspaniałą uroczystość zakończenia roku akademickiego 2023/2024 przeprowadził w dniu 6 czerwca 2024 w Domu Kultury Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Podczas wydarzenia podziękowania za wieloletnią współpracę otrzymał Pan Włodzimierz Sroczyński – pierwszy prezes Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Sympatycy muzyki mogli uczestniczyć także w Domu Kultury w Łęczycy w XIII Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniora „Nutki Złotej Jesieni” .

7 czerwca Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie było organizatorem Powiatowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Nadchodzący tydzień niesie ze sobą kolejne ważne wydarzenia, z których Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Świnicach Warckich przyciągać będzie muzyką dętą, także rytmami marszowymi i licznymi szlagierami muzycznymi. 15 czerwca odbędzie się Jubileusz XV lecie klubu HDK PCK w Starej Sobótce.  Warto zaplanować także czas na przyjazd do Tumu i Kwiatkówka, gdzie odbędzie się I Festiwal Historyczny na Grodzisku w Tumie pod hasłem „Zjazd w Łęczycy”. Zapraszamy wszystkich czytelników do aktywnego udziału!

UDOSTĘPNIJ:
Łódzkie na Plus. R
Zakończenie prac ko
BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW KOMENTARZ