HomeCiekawostki91-latka miała w brzuchu 60-letnie dziecko!

91-latka miała w brzuchu 60-letnie dziecko!

seniorka

91-letnia kobieta z Chile przez ponad 60 lat nosiła w organizmie martwy płód, tzw. kamienne dziecko. Wszystko wyszło przypadkiem, kiedy staruszka wywróciła się na ulicy i skarżyła się na ból. 

U schyłku życia, kiedy kobieta wybrała się na badania, na jaw wyszło, że od ponad 60 lat nosi w brzuchu „kamienne dziecko”.

Okazało się, że 91-latka ma guza. Medycy postanowili, że skierują kobietę na dodatkowe badania, aby wykluczyć inne schorzenia. Kiedy ujrzeli wyniki badań, to nie zamarli. Emerytka miała w brzuchu ponad 60-letnie „kamienne dziecko”, czyli obumarły płód w nomenklaturze medycznej określany jest jako lithopedion.

„Kamienne dziecko”, czyli lithopedion to zwapniały płód, który nie został wydalony z organizmu matki podczas poronienia, a jednocześnie był za duży, aby ciało kobiety samoistnie go wchłonęło. Układ odpornościowy matki traktuje obumarłe dziecko jak ciało obce i pokrywa go warstwą wapnia, który po pewnym czasie twardnieje jak kość. Ma to na celu ochronę organizmu kobiety przed martwą tkanką płodu. 

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.