HomeAktualności24-latek z Ozorkowa chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście, pomoc przyszła w porę

24-latek z Ozorkowa chciał popełnić samobójstwo. Na szczęście, pomoc przyszła w porę

policja ozorków

Policjanci z Ozorkowa uratowali 24-latka w kryzysie emocjonalnym. Funkcjonariusze w porę odnaleźli mężczyznę i zapobiegli tragedii.

26 lutego 2024 roku dyżurny ozorkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej matki, że jej syn chce targnąć się na swoje życie. W takich sytuacjach czas gra decydującą rolę, dlatego ozorkowscy policjanci udali się we wskazane miejsce. Mundurowi ujawnili mężczyznę na terenie boiska. Zaczęli rozmawiać z młodym człowiekiem próbując odwieść go od swoich zamiarów. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjanci uratowali mężczyznę, którego przekazali pod opiekę medyków.

Pamiętajmy, że życiowe kryzysy są przemijające, można im zapobiec, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzimy, że osoba nam bliska lub znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytajmy, udzielmy praktycznej pomocy i okażmy troskę oraz zainteresowanie.
Na terenie całego kraju można również dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod numer 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod numer 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę). Pamiętajmy, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

UDOSTĘPNIJ:
BRAK KOMENTARZY

Przepraszamy, formularz komentarzy jest obecnie zamknięty.