Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Rząd informuje o obostrzeniach

premier morawiecki

– Musimy walczyć o kilka spraw, a przede wszystkim o dwie podstawowe zdrowie i życie Polaków i miejsca pracy Polaków – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej i dodał, że w lutym poluzowane zostały niektóre branże, dziś trzeba zaostrzyć.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił, że ewolucja wirusa i pojawienie się mutacji brytyjskiej działa nie tylko w kierunku większej zakażalności, ale też większej liczby hospitalizacji. W szczycie 2. fali obłożenie łóżek było rzędu 23 tys., teraz jest ich już 27 tysięcy.

Niedzielski poinformował, że zamknięte zostaną przedszkola i żłobki. Jednak będzie zapewniona opieka dla dzieci medyków i służb porządkowych. – Rodzice nadal będą mogli korzystać zasiłku opiekuńczego- dodał.

Jakie są nowe obostrzenia? Od kiedy obowiązują?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 27 marca do 9 kwietnia zamknięte będą żłobki i przedszkola. Opieka pozostanie wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb mundurowych w trakcie wykonywania obowiązków.

W tym okresie działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Zamknięte zostaną np. korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.

Zamknięte zostaną sklepy wielkopowierzchniowe – meblowe i budowlane – powyżej 2 tys. m. kw. Zamknięte będą też salony urody, zakłady kosmetyczne i fryzjerskie.

Zmiany dotyczą też obiektów kultu religijnego; tam obowiązywał będzie limit 1 osoba na 20 m. kw. przy zachowaniu odległości minimum 1,5 metra.

W placówkach handlowych, targach i na poczcie: 1 osoba na 15 m. kw. (w sklepach do 100 m. kw.) i 1 osoba na 20 m. kw. (w sklepach powyżej 100 m. kw.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.