Reporter

Nowy Tygodnik Regionalny

Ads

Ads

Temat główny Warto przeczytać

Za tydzień zostaną otwarte galerie handlowe

Szef rządu poinformował, że od przyszłej soboty placówki handlowe, w tym galerie, będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym. Niedziele 13 i 20 grudnia będą handlowymi. Placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale także siłownie i kluby fitness będą zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Szkoły będą nieczynne do świąt, ferie dla całej Polski zaplanowano od 4 do 17 stycznia. 18 stycznia prawdopodobnie dostępna będzie już szczepionka.

Sklepy mają działać w „najwyższym reżimie sanitarnym” – zapowiedział premier. Chodzi o dopuszczalną maksymalną liczbę klientów – 1 osoba na min. 15 metrów kwadratowych. Premier zapowiedział, że sklepy będą pod tym kątem sprawdzane i w razie nieprzestrzegania reguł – zamykane.

Morawiecki dodał, że od przyszłej soboty mają działać wszystkie sklepy oraz galerie handlowe. Nie wiadomo jednak co z klubami fitness i siłowniami – decyzje mają zapaść dopiero przed świętami. Oznacza to, że do 27 grudnia będą one z pewnością zamknięte i na razie nie wiadomo co dalej.

A propos świąt – premier już dziś zaapelował o nieprzemieszczanie się pomiędzy miastami na święta i spędzanie tego okresu w gronach „małych rodzin”, czyli osób, z którymi mieszkamy.